Tt-stuudio nooremate tantsijate (Kärdla ettevalmistusrühmad ja IX rühm) jõulupidu - 13. detsember kell 19:00 Kärdla kultuurimajas
Tt-stuudio vanemate tantsijate
(VIII, VII, VI ja V rühm) jõulupidu - 17. detsember kell 16:00 Kärdla kultuurikeskuses

 

 

 

20200325 121858

tunniplaan

Kutsu meid esinema

Sa oled siin: PealehtUudisedSuvi sai välja tantsitud

Suvi sai välja tantsitud

 

Tt-stuudio kuues kevadkontsert

 

 

Möödunud pühapäeval toimus Kärdla Kultuurikeskuses juba kuuendat korda Tiina Tantsustuudio iga-aastane kevadkontsert, kus sel aastal oli ette näidata palju uusi tantse.
 

Kokku tuli esitlusele 32 erinevat tantsunumbrit, millest 25 on selle hooaja looming. Ühelgi eelneval kontserdil pole olnud korraga laval nii palju uut loomingut. Tantsustuudios on lisaks Tiina Kaevule ka teine tantsuõpetaja Triin Salin, kelle loomingusse on kirjutatud 32’st laval nähtud tantsut kuus ning Tiina tantse oli laval 22. Ülejäänud neli tantsu on kokku pandud koos või kuuluvad autoriõigused erinevatele inimestele.

Kokku käis laval üheksa erinevat rühma alustades kolmeaastastest ja lõpetades daamide line-tantsu rühmaga. Jalapaare käis lavalaudadel tantsu löömas tervelt 142, kelle etteasteid jälgis terve kultuurikeskuse saalitäis silmapaare. Emotsioonid olid vaid positiivsed ning võis näha, et nii mõnigi silmapaar muutus märjaks, nähes noori andekaid tantsijaid lavalaudadel kaunilt liikumas.

Kui 2005. aastal tanstustuudio tööd alustati vaid ühe rühmaga, kuhu kuulus seitse tüdrukut ja neli poissi, siis tänaseks on kokku Tiina stuudios 13 erinevat tantsurühma ning tantsijate arv küündib kahesajani.

Stuudio viljeleb peamiselt estraadi- ja showtantsu, kuid samas tutvutakse eesti rahvatantsu põhisammudega ja selgeks õpitakse ka valsisamm. Estraadi- ja showtantsu näol on tegemist autoriloominguga, õpetaja poolt lavastatud atraktiivsete tantsunumbritega, mis sisaldavad endas paljute erinevate tantsustiilide elemente. Samuti omandatakse klassikalise tantsu põhitõed, mis on vajalik igasuguse tantsu harrastajale, et saavutada plasitilisus, jõud ja tasakaal. Tundides kasutatakse erinevaid treeningsüsteeme, mis arendavad rütmitunnet, kordinatsiooni, muusikalist kuulmist, lihaseid, õiget hingamist jne. Tulemuseks on särava naeratuse ja ilusa rühiga enesekindlad noored, kellel on hea väljendusrikkus.

Sel aastal jäi kontserdil esmakordselt kõrvale stuudio tegevust alustanud tantsurühm, kuhu kuuluvad eelmisel õppeaastal gümnaasiumi lõpetanud neiud, kuid seevastu oli ette näidata palju uut loomingut.

Kontserdist saadud tulu läheb stuudio töö arendamisele ning suurem osa kostüümidele, kuna kõik nende kostüümid valmivad õmbleja juures ning oma asendamatuteks sõpradeks peavad nad teiseringipoode, kus on saada väga palju toredaid riidetükki, kangaid ja vahel ka suures koguses ühesuguseid riideosi. Loomulikult kasutatakse ka olemasolevaid kostüümidetailenö. põlvest põlve, tehes kostüümides muudatus ja sobitusi ning sünnibki uus kostüümilahendus.

Tiina ise ütleb, et motivatsiooni annavad talle lapsed ja noored, kes temalt alatasa midagi uut ootavas ja entusiasmiga asja kallale asuvad, olemata sellest, kui raske pähkli juhendaja neile seekord välja mõelnud on. Suurim motivatsiooniallikas ongi tema jaoks laste tahe ja ind tantsida ja teha seda hästi.


Tiina: „Lugeda kaardilt pärast pikka hooaega: „Aitäh kallis Tiina, Sa oled parim!“. Teate kui hea tunne see on! Ja see on  liikumapanev jõud. Selle nimel töötad ja tead, et teed õiget asja!”

 

Tänada oleks ju palju, sest neid häid haldjaid, kes erineval moel oma õla alla on pannud ja Tt-stuudio tegevust toetanud on tõesti palju. Need teod ei pruugi alati olla suured, aga ka väikesest asjast võib meile suur abi olla. Kuid suurima tänu ja kummarduse tahan ma teha oma kallitele tantsijatele. Ilma Teieta ei suudaks ma midagi korda saata. Ja loomulikult lapsevanemad, kes kogu aeg toetajatena meie seljataga seisavad. Aitäh Teile!

 

Eike Meresmaa

Ajaleht "Hiiu Nädal" 24. mai 2012

 

Tt-stuudio tänab:

Soovime tänada neid toredaid inimesi ja asutusi, kes Tiina Tantsustuudio tööle on erineval moel oma õla alla pannud. Need on nähtamatud head abilised, kelle teod ei paista sageli välja, kuid Tiina Tantsustuudio tegutsemise jaoks väga vajalikud.

Kärdla Kultuurikeskus

Kärdla Lasteaed

Emmaste Lasteaed

Kärdla Ühisgümnaasium

Kärdla Linnnavalistus

Tõnu Soop

Elga Nõmm

Heino Veanes

Hiiumaa Kultuurkapital

Mari ja Tiit Värva

Mulgi Reisid

Hiiumaa Turismiliit

If kindlustus

Leader

Recado Media

Evelin Lukk

Anu Pielberg

Triin Jermakov

Kristjan Arunurm ja näitering

Reelika Ulla

Haine Paelavabrik OÜ

Kauplus Samaaria

Hengo

Tiina Viisut

Vladimir Barinov

GoBus

Hiiu Leht

Suure kummarduse teeme ka lapsevanematele, kes on omast vabast ajast tulnud lava taha lastele abiks, olnud kaasas saatjana sõitudel või pakkunud abi transpordiga või lausa olnud abiks mitmel rindel.

 

Kogu Tt-stuudio pere nimel

Tiina Kaev


 

EENeti logo      


 
SUSSID! SUSSID!
 
Oleme stuudios  edukalt propageerinud säästlikkuse printsiipi -  SUSSID TEISELE RINGILE. See on väga hästi vastu võetud. Kui Sul on kodus seismas väikeseks jäänud sussid, mida ise enam ei vaja, siis võid tuua need õpetaja Tiina sussikotti, sest kellelgi teisel võib neid vaja minna! Kui sul endal on susse vaja, siis küsi julgelt võimalust sussikotti piiluda, ehk on seal just midagi sinu jaoks! 

eas-sisemin logod-valgel2x1 ver4 hkk leadereesti eu leader hor rgb small kultuurkapital small    ERK

Free business joomla templates