VAHVAT SUVE ja KOHTUMISENI SÜGISEL!!!

 

 

 

20200325 121858

tunniplaan

Kutsu meid esinema

Sa oled siin: PealehtUudisedTiitlisadu Võimlemisfestivalil 2009

Paladel laagerdamas!

Tiina Tantsustuudiol on käimas juba kümnes hooaeg. Selle aja jooksul on korda saadetud nii mõndagi ja ette võetud palju huvitavat. Üks asi oli siiski veel tegemata ja see oli laager. Nüüdseks on ka see jalgratas leiutatud ja tagantjärgi võib öelda, et kukkus päris hästi välja.Ühel jaanuarikuu reedel (23. jaanuaril 2015) pakkisid kõik Tt-stuudio viie põhirühma 61 tantsijat oma kotid kokku ja sõitsid oma esimesse treeninglaagrisse Paladele. Palade kooli ja spordihoonesse sätiti ennast sisse terveks nädalavahetuseks. Seinale üles pandud laagri päevakava näitas seda, et nii sama olesklemiseks aega eriti polegi. Kui polnud trenni ette nähtud, siis oli vaja olla kuskil mujal. Kuna kohe-kohe on stuudiol lavale tulemas tantsuetendus "Pöial.-Liisi", siis oli laagri peamiseks eesmärgiks seatud etenduse lõpunumbri õppimine, mis laagri lõpuks pühapäeva lõunaks selge pidi olema. 

Reede pärastlõunal hakkasid rühmad vaikselt Paladele jõudma. Saabumise ajaks just parasjagu see, millal oli vaja trennis või mujal töötoas olla. Igal rühmal oli ette nähtud trenn oma õpetajaga. Samal ajal, kui saalis käisid tantsutunnid, toimus helkuri meisterdamise töötuba suurematele, mida juhendas Helen Lees. Peale trenne, meisterdamist ja söömist algas meelelahutusõhtu, kus kõik saalis kokku said, et koos toredasti aega veeta. Et õhtu meeleolukalt käima lükata, sai mängitud-lauldud-tantsitud tuntud laulumänge. Ei puudunud ka mälutreening, sest ette oli valmistatud üks vahva viktoriin, mille teemaks Tt-stuudio läbi 10 aasta. Lisaks sellele veel täherägastik, kust tuli välja otsida 34 Tt-stuudios tantsitud tantsu nime. See tõi saali päris pikaks ajaks vaikuse, kus võistkonnad vaid omavahel vaikselt mõtteid vahetasid. Mõtlemisele vahepalaks mõned toredad mängud, mis tekitas hasarti ja tõi naeratuse näole. Märkamatult oligi saabunud laagri esimese päeva lõpp.

Laupäev, 24. jaanuar algas hommikvõimlemisega, mispeale alles kõik sööma said. Päeva esimene pool oli väga mitmekesine. Tantsutunde andsid külalisõpetajad: suurematele jazz-tantsu Maarja Voolaid ja väiksematele eesti tantsu Tt-stuudio enda kasvandik Tiiu Aaslepp. Samal ajal matkati Karin Poola käe all looduses ja kuulati lugusid ning meisterdati raamatukogus. Tegemist oli kõigil ja koolimaja oli päris vaikne. 
Peale lõunasööki algasid riburadapidi oma õpetaja tunnid. Vanematele tuli näitlejameisterlikkuse töötuba tegema Kristjan Arunurm ja huulepalsamit õpetas valmistama Liisi Mäeumbaed. Nooremad tantsijad said meisterdada käevõru ja käia õues matkamas. Kellel aga juhtus natuke vaba aega olema, siis nemad valmistasid ette oma õhtust etteastet. Nimelt oli päeva lõpetuseks omaloominguliste tantsude õhtu, kus etteantud teemal sõpruskonnad pidid ise välja mõtlema tantsu ja selle ka ette kandma. Sellest kujunes meeleolukas õhtu. Saalis istus ka väike žürii, et kätte jagada eripreemiad. Sõpruskondasid, kes lavale astusid oli kokku 13. Tantsunumbrid olid väga vahvad ja kõik olid suurt vaeva näinud. Eks ikka mõni rohkem ja ja tene vähem, aga keegi ei jätnud tegemata. Valitses sõbralik ja toetav õhkkond nagu ühes suures peres olema peab. Oli ääretult tore saalis istuda ja sellest osa saada. Kui tantsud tantsitud vaatasime vanu videosid stuudio algusaastatest, kus tänased kõige vanemad alles oma esimesi tantsunumbreid laval esitasid. Saal rõkkas naerust!

Kuid aeg oli ka see tore õhtu lõpetada ja kõik oma magamisasemete poole suunata, aga mis õige laager see ilma ööhäireta ikka on. Ei puudunud see meie laagristki. Kuna meil olid laagris ka nooremad, siis päris öö peale see siiski ei jäänud vaid pasunad hakkasid puhuma kell 23:00 ja kõik koolimaja ette üles rivistati ning start anti. Nimelt oli tegu maastikumänguga, kus Palade kooli ümbrusesse paigutatud viies punktis tuli erinevaid ülesandeid lahendada. Taskulambid muudkui sähvisid ja lapsed tõttasid punktist punkti. Täpselt keskööks olime toas tagasi ja algas öörahu. 

Pühapäev, 25. jaanuar algas aga hommikvõimelmisega õues karges õhus, et kõik ikka ilusti üles ärkaksid. Peale hommikusööki algasid kohe tantsutunnid, sest käes oli aeg, kus tuli tehtud töö kõik kokku panna. Algul iga rühm eraldi ja siis juba kõik koos. Eks alati oleks aega rohkem vaja, aga töö sai tehtud ja etenduse lõpunumber kokku pandud. Jäänud oli veel vaid laagri lõpetamine, kus otsad kokku tõmmata. 

Oli suurepärane töökas ja meeleolukas nädalalõpp koos super-toredate tüdrukutega. Kõik plaanitu sai teoks ja rohkemgi veel. Laagri tulemusena saime oma kevadkontsertile neli toredat tüdrukute endi tehtud tantsu ja vahvaid luuletusi.

Kuid ükski hea asi ei toimu ilma tugeva meeskonnata. Tahan öelda suure tänu vahvatele ja ettevõtlikele emadele (Merlin Tõnis, Helin Juhe, Anu Pielberg, Evelin Lukk, Marina Väljas) , kes mulle sügisel ütlesid, kui mina veel katlesin, et kas teha või mitte, et teeme ära, sa ei ole üksi, me aitame sind, teeme seda koos. Ilma nendeta poleks laagrit toimunud.
Samuti tublid vilistlased Tiiu Aaslepp ja Triin Salin, kes korraldusmeeskonda kuulusid.

Aitäh maitsva toidu eest Palade kooli toredatele kokkadele Ulvile ja Pillele!

Samuti aitäh Helen Leesile, Karin Poolale, Liisi Mäeumbaedile, Ene Vannasele, Maarja Voolaiule ja Kristjan Arunurmele, et tulite ja muutiste meie päevad huvitavamaks ja mitmekesisemaks, andes tüdrukutele edasi oma tarkusi ja oskusi!

Ja loomulikult suur tänu Palade koolile, kes meid vastu võttis ja oma ruumidesse toimetama lubas!

Ja lõpetuseks aitäh meie sponsorile Hiiumaa Tarbijate Ühistule toetuse eest!

 

Vaata pilte siit!
 

EENeti logo      


 
SUSSID! SUSSID!
 
Oleme stuudios  edukalt propageerinud säästlikkuse printsiipi -  SUSSID TEISELE RINGILE. See on väga hästi vastu võetud. Kui Sul on kodus seismas väikeseks jäänud sussid, mida ise enam ei vaja, siis võid tuua need õpetaja Tiina sussikotti, sest kellelgi teisel võib neid vaja minna! Kui sul endal on susse vaja, siis küsi julgelt võimalust sussikotti piiluda, ehk on seal just midagi sinu jaoks! 

eas-sisemin logod-valgel2x1 ver4 hkk leadereesti eu leader hor rgb small kultuurkapital small    ERK

Free business joomla templates