HEAD SUVEVAHEAEGA!

 

20200325 121858

tunniplaan

Kutsu meid esinema

Sa oled siin: PealehtUudisedTantsisime Makedoonias

Tt-stuudio III lennu lõpulavastus "Juulikese rännak Pühapäevamaale"

Aastad on läinud lennates ja kätte on jõudnud aeg, mil stuudio soovib "Tuult tiibadesse" oma III lennule. Tüdrukud, kes alustasid tantsimisega stuudio loomise algusaastatel, on suureks kasvanud koos suuri tegusid tehes!


21.-23. märtsil 2018 toodi oma viimase suurime ettevõtmisena lavale tantsuetendus "Juulikese rännak Pühapäevamaale" Silvi Välja raamatu "Jussikese seitse sõpra" ainetel. Etenduse lavastaja-koreograaf oli Tiina Kaev. Etendus oli sel korral ülesehitatud veidi teisti, kui eelnevatel aastatel lavale toodud muinasjutud. Nimelt oli etenduse läbivaks tantsutiiliks eesti rahvatantsul põhinevad uusloomingulised tantsud. Tantsijad kandsid stiliseeritud etno-hõngulisi riided. Ühteteistkümment peategelast tantsisid III lennu lõpetajad, kes kandsid erinevaid Hiiumaa piirkondade rahvariideid. 

Etendus koosnes 27 erinevast tantsust, millest enamus olid Tiina Kaevu loodud just selle etenduse jaoks. Lisaks oli kasutatud eesti rahvatantsu "Kassasrik" Alfred Raadiku seades ja Ave Anslani tantsu "Heinalised". Etenduses oli kasutatud eesti rahvamuusika seadeid. 

Igat soolonumbrit täiendas üks rühmatants samal teemal, mida esitasid nooremad põhirühmad. Nii sai laval näha jäneseid, sipelgaid, kevadet, heinalisi, karjaseid, ehitajaid, aednikke, pesunaisi ja koristajaid. Etendus lõppes ühe suure lustaka tralliga Pühapäevamaal, kuhu kõik osalised olid külla tulnud. 

Etendust mängiti Kärdla Kultuurikeskuses neli korda. On rõõm, et huvi meie oma tehtud asja vastu on nii suur, see innustab ka tulevikus uusi etendusi lavale tooma.

Etenduse toimumist toetas Kohalik Omaalgatuse programm.

Etenduse peaosalised -Tt-stuudio III lennu (Tt-stuudio I rühm) lõpetajad on:

JUULIKE - Maris Pertel

PÄIKE - Saara Kattel

JÄNESEEMAND - Emma Kaups

SIPELGAKUNINGANNA - Dana Lukk

ESMASPÄEV - Marion Demus

TEISIPÄEV - Harriet Sammal

KOLMPÄEV - Anette Matto

NELJAPÄEV - Emili Kuuse

REEDE - Kristiin Kirss

LAUPÄEV - Marta Eller

PÜHAPÄEV - Marii Vispel


Tt-stuudio I rühma tähtsamad saavutused:

LAUREAAT - EKSLi Võimlemisfestivali 2010. aastal II astme liikumisrühmade kategoorias tantsuga „Prrr...”. Tantsu autor Tiina Kaev

LAUREAAT - festivalil „Koolitants 2013” VII-IX klasside eesti-tantsude kategoorias tantsuga „Vihmaloits”. Tantsu autor Tiina Kaev.

LAUREAAT - EKSLi Võimlemisfestivali 2016. aastal Raplas IV astme liikumisrühmade kategoorias tantsuga „Härra Mutt ehk kaevanduses on pidu”. Tantsu autor Tiina Kaev

LAUREAAT - EKSLi Võimlemisfestivali 2017. a Raplas IV astme liikumisrühmade kategoorias tantsuga „Eneseotsinguil – midagi ei leidnud”. Tantsu autor Tiina Kaev

II koht Estraadi- ja Rahvastetantsude festivalil 2016. aastal 15.-19. a vanuseastme rahvastetantsude kategoorias tantsuga „Vihmaloits”. Tantsu autor Tiina Kaev

festival „Koolitants 2014” finalist tantsuga „Peeglike, peeglike...”, tantsu autor Tiina Kaev

Eripreemiaid Vabariiklikelt festivalidelt ja konkurssidelt: 4

Kontsertreisid on viinud: Lätti, Soome, Leetu, Poola, Türki, Makedooniasse

Osalemine koostööprojektides tantsuansambel „Sõlekesega”: 2

Osalemine tantsupidudel: 2

Osalemine Võimlemispidudel: 1

Osalemine Tt-stuudio suurlavastustes: 5


Vaata pilte siit ja siit!

EENeti logo  KÜSK logo    Hasartmängumaksu Nõukogu logo


 
SUSSID! SUSSID!
 
Oleme stuudios  edukalt propageerinud säästlikkuse printsiipi -  SUSSID TEISELE RINGILE. See on väga hästi vastu võetud. Kui Sul on kodus seismas väikeseks jäänud sussid, mida ise enam ei vaja, siis võid tuua need õpetaja Tiina sussikotti, sest kellelgi teisel võib neid vaja minna! Kui sul endal on susse vaja, siis küsi julgelt võimalust sussikotti piiluda, ehk on seal just midagi sinu jaoks! 

mtu

PALJU ÕNNE
SUVE
SÜNNIPÄEVALASTELE!

JUUNI
3 Anette Lillemäe
8 Maria Eller
10 Kreete Pilv
21 Janeli Juursalu
24 Krislin Aru
26 Helga Kaibald
28 Lisanna Robas

JUULI
3 Carolin Pill
7 Jete Loora Teeäär
10 Liis Mändmets
12 Maarion Eestleol
23 Arianna Parrucci
31 Kelly Nurk

AUGUST
3 Lisann Tootmaa
11 Piia Lees
16 Delis Sinilaid
26 Viktooria Vesingi
 
 
 
 
 

eas-sisemin logod-valgel2x1 ver4 hkk leadereesti eu leader hor rgb small kultuurkapital small  

Free business joomla templates