HEAD SUVEVAHEAEGA, KOHTUME SÜGISEL!

20200325 121858

tunniplaan

Kutsu meid esinema

Sa oled siin: PealehtUudisedTt-stuudio kingitus emadele!

Tt-stuudio kingitus emadele!

 

Kätte on jõudnud päikseline ja õieehtes kevad. Taas üks toimekas hooaeg Tiina Tantsustuudios hakkab lõppema ja see võeti kokku emadepäeval, 12. mail Kärdla Kultuurikeskuses ühe ilusa kontserdiga. Esimest korda stuudio ajaloo jooksul oli kontsert pühendatud meie kõige kallimatele – emadele.

 

Juba varakult oli kultuurimaja siginat-saginat täis. Harjutati viimaseid jooniseid ja tantsusamme, prooviti mikrofone, seati kohvikut valmis ja sätiti lavakaunistusi. Peagi oli kõik kontserdiks valmis ja märkamatult oli maja inimestest tulvil. Kõik 144 väikest ja suurt tantsijat oli kohal ning saal oli külalistest tulvil.

Kontsert algas kell 14:00. Esimesena tulid lavale kaks pisikest tantsijat ja lugesid kontserdi avanumbriks ühe ilusa luuletuse emast. Seejärel liitusid nendega kõik nende rühmakaaslased, 3-5.-aastased tantsijad, et koos tantsida. Nii hakkaski kontsert kulgema, enne luuletus ja siis tants. Alustasid kõige nooremad ja lõpetasid kõige vanemad. Esimene osa läbi, said soovijad minna kohvikusse maiustama. Küpsetised oli kõik meie oma tantsijate tehtud ja kohviku tulu läks tantsupeo esinduslike üleriiete soetamise toetuseks. Kontserdi teine osa oli ülesehituselt samasugune nagu esimenegi, tempokas ja meeleolukas.

Kontserdi korraldusel olid samuti abiks meie oma tantsijad. Plakati joonistas Agnes-Katariina, lavakujunduse eest vastustas Berenike, kohviku eest Katariin, nooremaid aitasid koositada Karoliina ja Mirjam. Kes aga sai, lõi käed külge, tegemist jagus kõigile.

Möödunud hooaeg oli tempokas ja sündmusterohke. Osaleti Koolitantsul ja toodi finaalist koju nominatsioon. Raplast EKSL festivalilt saadi kaks eripreemiat. Loomulikult ei puudunud ka laager ja edukalt sai täidetud ka sügisel seatud suur eesmärk, milleks oli tantsida ennast tantsupeole. Kui noorematel tantsijatel on esinemised esinetud ja võib mai lõpus kätte jagada Tt-stuudio tunnustused möödunud hooaja kohta ja suvevaheajale saata, siis suurematel veel tööd jagub ja puhkus algab alles peale tantsupidu. XX tantsupeo „Minu arm” ülevaatuse läbis positiivse tulemusega neli kaheksaliikmelist rühma: kolm noorterühma ja naisvõimlemisrühm „Liine”. Nii jookseb suvel Kallevi staadioni tantsumurule võimlejate rivides 32 Tt-stuudio tantsijat.

 

 

Hiiumaa juurtega mandriinimese jaoks esimesena pähe tulevad märksõnad selle saare kohta on kindlasti: meri, mets, rahu, vaikus… ja muidugi need inimesed – hiidlased ja nende iseenesestmõistetav avatus, märkamine, looduse osaks olemine, iga väiksemagi ettevõtmise sisse oma hinge panemine.

Tiina puhul ka piiritu loomingulisus. Loodusega koos elades ja selle keskel igat detaili märgates tekivad imelised ideed ja seosed. Tiina teab hästi, kuidas seda oskuslikult ära kasutada ja oma loomingusse panna. Olen temaga koos käinud jõhvikaid, pohli, seeni korjamas või lihtsalt Orjakus päikeseloojangut nautimas. Ikka ja jälle üllatab ta mind just nendel hetkedel sündivate tantsulavastuste ideedega. Tema jaoks on tantsulooming igapäevaelu osa.

Nautida Tiina Tantsustuudio kontserti-lavastust on minu jaoks igakevadine traditsioon. Kas pole imeline, kui saad koos Juulikesega läbi käia ja läbi mõelda kõik oma nädalapäevade tegemised või jõuda tantsu kaudu hoopiski Narniasse?

Selle aasta emadepäeva kontserdi meeleolukalt sisse juhatanud ja häälestanud 5-aastaste tirtsude ehthiiukeelsed read „kÖigist sÖnadest kÖige varem Öppisin selgeks, mis kÖige parem“ tulevad mulle ka kontserdist nädala möödumise järel jälle ja jälle meelde ning annavad teada, et Tiina tegemiste puhul lähevad sõnumid aina võimsamaks. Erilised paigad ja erilised inimesed annavadki kokku erilised elamused.

Usun, et kui saad teha midagi, mida sulle tõeliselt meeldib teha ja kui saad seda ka teistega jagada, on rÖÖm mitu korda suurem.

Kontserdikülastaja Virge

EENeti logo  KÜSK logo    Hasartmängumaksu Nõukogu logo


 
SUSSID! SUSSID!
 
Oleme stuudios  edukalt propageerinud säästlikkuse printsiipi -  SUSSID TEISELE RINGILE. See on väga hästi vastu võetud. Kui Sul on kodus seismas väikeseks jäänud sussid, mida ise enam ei vaja, siis võid tuua need õpetaja Tiina sussikotti, sest kellelgi teisel võib neid vaja minna! Kui sul endal on susse vaja, siis küsi julgelt võimalust sussikotti piiluda, ehk on seal just midagi sinu jaoks! 

mtu

PALJU ÕNNE
SUVE
SÜNNIPÄEVALASTELE!

JUUNI
3 Anette Lillemäe
8 Maria Eller
10 Kreete Pilv
24 Lotta Vals
24 Miia Üksik
26 Helga Kaibald
27 Loore Pruul

JUULI
3 Carolin Pill
7 Jete Loora Teeäär
10 Liis Mändmets
13 Maarion Eestleol
24 Susanna Lota Juursalu

AUGUST
3 Lisann Tootmaa
11 Piia Lees
16 Delis Sinilaid
26 Viktooria Vesingi

 
 
 
 
 
 

eas-sisemin logod-valgel2x1 ver4 hkk leadereesti eu leader hor rgb small kultuurkapital small  

Free business joomla templates