HEAD SUVEVAHEAEGA, KOHTUME SÜGISEL!

20200325 121858

tunniplaan

Kutsu meid esinema

Sa oled siin: PealehtUudised

Koolitants tõi mitu äramärkimist

Aasta algas kohe võistlusega, 24. jaanuaril toimus Käina Huvi- ja Kultuurikeskuses Koolitantsu festivali maakondlik voor. Kui eelmisel aastal pidime sõitma Haapsallu, et festivalil osaleda, siis sellel aastal rõõmustasime taas, sest festival tuli jälle Hiiumaale. 5LK KÄROLYN IMG 0237 180x180

Tt-stuudio kõik kuus põhirühma olid juba sügisest võistluseks ettevalmistusi teinud, õppinud uusi tantse ja silunud juba varem õpituid. Eriti elevil olid nooremad tantsijad, kellel võistluskogemusi veel vähe või siis sootuks esmakordne. Kokku esitasid meie rühmad 12 tantsu, millest esmaettekandeid viis. Kui tavaliselt on kogu repertuaar, mis me võistlustele registreerime on minu, Tiina Kaev`u autorilooming, siis möödunud sügisel toimunud toreda koostöö tulemusena, lavastas Tt-stuudio V rühmale tantsu mustlastantsu ainetel Viiri Martin. Viiri ise harrastab ja õpetab idamaiseid tantse tantsutrupis „Sukar”, kuid eriti südamelähedane on talle mustlastants. Nii sündiski tants „Mustalsneid”, kus on kasutatudmitmeid mustlastantsule omased tantsusamme ja liikumisi, kuid veidi teises võtmes. “Mustlasneid” tegi Koolitantsu festivalil oma debüüdinagu ka Viiri oma debüüdi koreograafina.

Tore oli see, et üle mitme aasta ei olnud me Hiiumaal ainukesed osalejad. Käina Huvi- ja Kultuurikeskusest osales festivalil ka neli rühma, keda juhendavad õpetaja Helgi Taelma ja õpetaja Maigi Taelma. Kokku oli meeleolukal kontserdil 17 tantsunumbrit.

Peale kontserti kuulutati välja eripreemiad ja publikulemmikud. Tt-stuudiol oli rõõmustamiseks põhjust palju:

  • Eripreemia särava esituse eest Tt-stuudio VIII rühmale tantsuga „Rõõm südames”

  • Eripreemia põneva ja läbitunnetatud koreograafia eest Tt-stuudio V rühmale tantsuga „Ussipesa”. Tantsu autor Tiina Kaev

  • Tt-stuudio IV rühm tõi festivali Koolitants 2020 maakondlikus voorus (24.2.2020) eripreemia siira emotsiooni eest tantsuga "Igatsus", autor Tiina Kaev

  • Publiku lemmikuteks valiti Tt-stuudio VI rühm tantsuga „Elu on muusika” (tantsu autor Tiina Kaev) ja Tt-stuudio VII rühm tantsuga „Tantsukingad” (tantsu autor Tiina Kaev)

20. veebruaril jõudis kätte kaua oodatud päev, mil teatati žürii poolt väljavalitud tantsud, kes pääsevad järgmisesse vooru ehk piirkondlikku vooru. Vaat-kus-lops..., nimekirja lugedes ei suutnud kohe silmi uskudagi. 7. märtsil Haapsallu sõidab 7 tantsu Tt-stuudiost.

Pilte vaata siit!

EENeti logo  KÜSK logo    Hasartmängumaksu Nõukogu logo


 
SUSSID! SUSSID!
 
Oleme stuudios  edukalt propageerinud säästlikkuse printsiipi -  SUSSID TEISELE RINGILE. See on väga hästi vastu võetud. Kui Sul on kodus seismas väikeseks jäänud sussid, mida ise enam ei vaja, siis võid tuua need õpetaja Tiina sussikotti, sest kellelgi teisel võib neid vaja minna! Kui sul endal on susse vaja, siis küsi julgelt võimalust sussikotti piiluda, ehk on seal just midagi sinu jaoks! 

mtu

PALJU ÕNNE
SUVE
SÜNNIPÄEVALASTELE!

JUUNI
3 Anette Lillemäe
8 Maria Eller
10 Kreete Pilv
24 Lotta Vals
24 Miia Üksik
26 Helga Kaibald
27 Loore Pruul

JUULI
3 Carolin Pill
7 Jete Loora Teeäär
10 Liis Mändmets
13 Maarion Eestleol
24 Susanna Lota Juursalu

AUGUST
3 Lisann Tootmaa
11 Piia Lees
16 Delis Sinilaid
26 Viktooria Vesingi

 
 
 
 
 
 

eas-sisemin logod-valgel2x1 ver4 hkk leadereesti eu leader hor rgb small kultuurkapital small  

Free business joomla templates