Tt-stuudio nooremate tantsijate (Kärdla ettevalmistusrühmad ja IX rühm) jõulupidu - 13. detsember kell 19:00 Kärdla kultuurimajas
Tt-stuudio vanemate tantsijate
(VIII, VII, VI ja V rühm) jõulupidu - 17. detsember kell 16:00 Kärdla kultuurikeskuses

 

 

 

20200325 121858

tunniplaan

Kutsu meid esinema

Sa oled siin: PealehtUudisedTt-stuudio kaitses Raplas oma laureaaditiitlit!

Tuul tiibadesse kallid Tibid!

 

Tuul tiibadesse Tibid!

 

 

22. mail toimus Kärdla Kultuurikeskuses Tiina Tantsustuudio kevadkontsert „Tuul tiibades”, millega saadeti pesast välja oma I lend, Tibi Tiina Tantsutrupp.

 

 

Tiina Tantsustuudio sai alguse 2006. Aastal, kui 6 tüdrukut Tiina Kaevult abi palusid ühe tantsuseade kohendamisel, millega nad soovisid esineda sportmängude avamisel. Nii sündis Tibi Tiina Tantsutrupp. Nüüd on aeg neile soovida „Tuult tiibadesse”. Parim lause nende tüdrukute iseloomustamiseks võiks olla see, et kui need tüdrukud poleks mind endale appi palunud, siis tõenäoliselt ei oleks mind Hiiumaal ja kohe kindlasti poleks siis Tiina Tantsustuudiot, kus tänaseks tantsib pea 200 last.

 

Kultuurikeskus oli taas kord siginat-saginat täis ja kontserdikülastajaid kogunes saalitäis nagu stuudio kontserdite puhul tavaks saanud. Väike ärevus kõhtu kõdistamas, võtsin seekord istet saalis publiku seas. Kontserdi I osa sisustasid Tt-stuudio I, II rühma j Tibi Tiina Tantsutrupp eestiteemaliste etnonumbritega. Laupäevases pikas proovis oli kõik seatud nii, et minul polnud lava taga midagi teha.

Programm jooksis kui õlitatult.

 

Etnonumbrid vaadatud, paluti väikestel lasteaialastel saalist lahkuda. Nüüd oli nende kord. Kontserti said lapsed jälgida sammassaali paigutatud televiisorist. Abiks kasvatajad, saime kõik ruttu õigetesse rividesse ja kontserdi II osa võis alata. Lasteaiarühmad, neist kõige tillemad 3.-aastased, rõõmustasid publikut oma vahetu oleku ja energiaga. Põhirühmad näitasid juba tehnilisemaid numbreid, mille kallal suurt vaeva nähtud. Ettekandele tulid ka selle suve XI noorte tantsupeo „maa ja ilm” kavad. Tiina Tantsustuudiost pääses läbi tiheda konkurentsi sõela tantsumurule võimlema kokku 32 tüdrukut, kaks rühma nooremaid ja kaks rühma vanemaid tantsijaid.

 

Enne III osa oli pikk vaheaeg, mil külalised said keha kinnitada kohvikus, mille hõrgutised olid kõik oma valmistatud. Samuti sai tõmmata õnneloosi.

 

Kontserdi III osa oli  emotsionaalne ja meeldejääv, mil mina end taas kord publiku sekka seadsin. Kuid enne veel kui tantsu nautima sai hakata, andsid Tibid üle nn rändkarika järgmistele kõige vanematele, kelledeks on Tt-stuudio II rühm, sõnadega: „Nüüd olete Teie BOSSID, hoidke meie lippu kõrgel ja tehke Tiinale au!” Minule kinkisid nad murelipuu sõnadega, et sa saaksid meid maha istutada, siis oleme kogu aeg su juures. Istusin saalis ja vaatasin pisar silmanurgas videokokkuvõtet meie koos toimetatud kuuest aastast, mille nad olid mulle üllatusena valmistanud. Jõudsime päris palju!

 

Nüüd oli lava ainult Tibi Tiina Tantsutrupi päralt, mil tuli ainu-ettekandele showprogramm „Tuul tiibades”. Kuigi trupil on suvel veel palju esinemise, siis oli see siiski omamoodi hüvastijätukingitus stuudio noorematele tantsijatele ja armastatud publikule. Programm koosnes 10 tantsunumbrist, mida trupp kuue tegutsetud aasta jooksul tantsinud on. Uus tants, uus kostüüm ja nii 35 minutit järjest. See oli väga võimas!

 

Mida neile teele kaasa öelda. Tahaks ju nii palju öelda, aga … Meid jääb alati 8, ütlesid nad ise. Jah, nii see on, minu 8 luike, 7 nii säravat kui punased roosid ja üks lumivalge, meie kaitseingel kaugel pilvepiiril. Head teed teil lennata, kallid Tibid!

 

TIBI TIINA TANTSUTRUPP

…kelle motoks on „Igal ajal, igal pool, kogu aeg…”, alustas tööd Kärdla Kultuurikeskuse juures 2005. aastal. Koos tantsitud kuuel aastal on olnud ühtekokku 186 suuremat ja väiksemat esinemist üle kogu Hiiumaa, mitmel pool Eestis ja samuti Belgias ning Türgis.

Tibi Tiina Tantsutrupi tähtsamad saavutused:

2006 Osalemine Kalevi III Mängude Võimlemispeol

2007 Festivalil ” Koolitants 2007” eripreemia tantsule „Sunrise”, festivali finalist

Osalemine X noorte tantsupeol „Lävel”

Koostööprojekt tantsuansambliga „Sõleke” etenduses „Vahva plika”

2008 Laureaaditiitel koostöös tantsutrupiga „Missy” Vabariiklikul Koolispordi Võimlemisfestivalil  X-XII klasside liikumisrühmade arvestuses      tantsuga „Tuli”

Festivalil ” Koolitants 2008” eripreemia tantsule „Tuli”, festivali finalist

Osalemine muusikalis „Oklahoma”

Eesti esindamine Belgias Tieltis toimunud Euroopa pidustustel

2009 Koostööprojekt tantsuansambliga „Sõleke” etenduses „Mari ja Tiina”

Festivalil ” Koolitants 2009” eripreemia tantsule „Regitants”, festivali finalist

Laureaaditiitel  Vabariiklikul Koolispordi Võimlemisfestivalil  X-XII klasside liikumisrühmade arvestuses tantsuga „Sunrise”

Osalemine XVIII üldtantsupeol „Meri”

2010 Festivalil ” Koolitants 2010” eripreemia tantsule „Igal ajal”, festivali finalist

Eripreemia tantsuga „Regitants” Uute Naistetantsude konkursil Jõgeval

Osalemine CIST maalimamängude avatseremoonia Võimlemispeol „Pidu läheb käima”

Osalemine Türgis Istanbulis rahvusvahelisel noortefestivalil

Eripreemia tantsule „Igal ajal” Uute Tantsude konkursil Tallinnas

2011 Kompositsiooni eripreemia  Vabariiklikul Koolispordi Võimlemisfestivalil  X-XII klasside liikumisrühmade arvestuses tantsuga „Rikis”

Tibi Tiina Tantsutrupp 2005-2011: Katre Paenurm, Tiiu Aaslepp, Liisa Rätsep, Marie Pajo, Maria Markus, Maarja Niimann, Triin Salin ja Maris Pajo.

 

TÄNUAVALDUS!

Aitäh nähtamatutele heategijatele, kelle teod sageli välja ei paista, aga meie, Tiina Tantsutuudio jaoks väga vajalikud on:

Kärdla Kultuurikeskus, Kärdla Lasteaed, Emmaste Lasteaed, Kärdla Ühisgümnaasium, Kärdla Linnnavalistus, Hiiumaa Koostöökogu läbi Leader projekti , Tõnu Soop, Elga Nõmm, Heino Veanes, Tambet Kikas, Hiiumaa Kultuurkapita, Mari ja Tiit Värva, Kassari Haridusselts, Mari-Liis Ojasalu,  Maris Breem,  Aaro Põder, Jelena Linkov, Hiiumaa Turismiliit, If kindlustus, Toomas Türnpuu, Recado Media, Evelin Lukk, Anu Pielberg, Triin Jermakov, Hiiumaa Spordiliit

EENeti logo      


 
SUSSID! SUSSID!
 
Oleme stuudios  edukalt propageerinud säästlikkuse printsiipi -  SUSSID TEISELE RINGILE. See on väga hästi vastu võetud. Kui Sul on kodus seismas väikeseks jäänud sussid, mida ise enam ei vaja, siis võid tuua need õpetaja Tiina sussikotti, sest kellelgi teisel võib neid vaja minna! Kui sul endal on susse vaja, siis küsi julgelt võimalust sussikotti piiluda, ehk on seal just midagi sinu jaoks! 

eas-sisemin logod-valgel2x1 ver4 hkk leadereesti eu leader hor rgb small kultuurkapital small    ERK

Free business joomla templates