Ilusat kevadet!

 

 

20200325 121858

tunniplaan

Kutsu meid esinema

Sa oled siin: PealehtUudisedHooaja lõpuaakord - kevadkontsert "Mälestus"

Oli toimekas ja elamusterohke aasta!

 

kontsert1

Kätte on jõudnud kevad, paras aeg tõmmata joon alla taas ühele tantsuaastale. Nagu juba varasematel aastatel kombeks saanud, teeb Tt-stuudio seda suure kevadkontsertiga. Kuna toimetasime tasahilju ja suurt reklaami ei teinud, siis küsiti minult korduvalt, et kas sellel aastal siis midagi ei toimu. Vastasin, et ikka toimub, aga mitte nii suurelt vaid pigem väiksemalt ja veidike teisiti.

Nii kogunesidki pühapäeval, 26. mail Kärdla Kultuurikeskusesse kõik Tt-stuudio põhirühmad ja Kärdla ettevalmistusrühmad, et maha pidada üks tore pillerkaar. Kontsert oli võrreldes eelmistega lapsemeelsem, mängulisem, kodusem ja ennekõike mõeldud tantsijate kõige lähedasematele: emmedele-issidele, vanavanematele ja õdedele-vendadele.

PipiLisaks suurele tantsulustile, mis kogu saali täitis, jagus kõigile ka üllatusi. Üllatus publikule: selleks et kontserti näha, tuli ronida hoopis seekord ise lavale. Saal oli keeratud täitsa tagurpidi - publik laval, tantsijad põrandal. Üllatus lastele: neid oli tervitama tulnud lustakas Pipi Pikksukk isiklikult. Nagu sellest veel vähe oleks olnud. Korraga hüppas suurest korvist välja veel ka teine Pipi, nii et lõpuks oli Pipisid lausa kaks: suur ja väike.

Üllatus kogu Tt-stuudiole: Hiiumaa Tarbijateühistu annetas tulevaste suurte tegude tarvis 2205.32 €, mis kontserdil ka ametlikult üle anti. Aitäh, see on meile suur au!

Tantsisid suured ja tantsisid väikesed, Pipi pani isegi emad-isad pinkidel tantsima, nii et lusti jätkus kõigile. Pärast veidi üle tunni kestnud pillerkaart sai spetsiaalse „muffinitalongiga“ veel suu ka magusaks ning 400 muffinit kadusid kui mutiauku. Nii saigi see tantsuaasta lustakalt kokku võetud.

Eks see oleks ka see koht, kus oleks paslik üles lugeda kõik need head abilised, kes meid ikka ja jälle aidanud on, aga teen seda seekord ajalehe teises poole eraldi rubriigina.

 

kuuunistusMida see aasta siis endaga kaasa tõi?! Oli väga hea ja teguderohke hooaeg, alustades sellega, et juba sügisel toodi Tallinnas toimunud estraadi- ja rahvastetantsude festivalilt koju eripreemia muusika ja süžee ühtsuse eest. Preemia pälvis Tt-stuudio IV rühm tantsuga „Kuu unistus ehk öö“.

Jõudis kätte jõulukuu ja valmis Tt-stuudio suurprojekt - etendus „Lumekuninganna“, mida publiku nõudmisel suisa kolm korda tantsiti. Lavastaja-koreograaf-kostüümikunstnik Tiina Kaev. Etenduses olid tegevad kõik 72 põhirühmade tantsijat. Tulemuseks oli üks terviklik jutustus ühest tuntud muinasjutust, mis toodi publikuni tantsukeeles.

Vihmaloits1Veebruar tõi endaga kaasa Koolitantsu. Kahtlemata üks Eesti kõige suurema kaaluga tantsufestivale, mis puudutab sellist tantustiili, mida viljeleb Tt-stuudio. Võistlus kujunes meie jaoks pikemaks ja elamusterohkemaks kui eelnevatel aastatel. Maakondlikus voorus osaleti 13 tantsuga, milledest 7 pääses piirkondlikku vooru, mis toimus Pärnus. 19. märtsil istusid kõik viis põhirühma suurde bussi ja alustasid teed Pärnusse juba hommikul kell 4. Vaatamata varasele ärkamisele tehti suurepärased esitused ja alustati koduteed, mis lõppes ööbimisega parvlaeval „Regula“. Kõigi nende vintsutuste tasuks oli see, et kolm tantsu pääsesid Koolitantsu finaali. Läbi suure konkurentsi, kui algul hakkas finaalikohtade pärast võistlema üle 600 tantsu, olid meie kolm tantsu need, kes pääsesid 100 parema hulka. Nüüd tuli anda endast vaid parim. Kaks kuud suurt tööd ja võistluspinget ning tulemuseks üks ihaldatumaid tiitleid laste- ja noorte tantsumaalilmas Eestimaal - Koolitantsu laureaaditiitel, lisaks veel üks nominent. Tt-stuudio I rühm tantsuga „Vihmaloits“ - laureaat 7.-9. klasside vanuseastme eestitantsude kategoorias, Tt-stuudio III rühm tantsuga „Igavik“ - nominent 4.-6. klasside vanuseastme vabatantsude kategoorias. Mõlema tantsu autor Tiina Kaev.

IgavikMärtsis toimus Viljandis vabariiklik Võimlemisfestival, kus oleme juba mitu aastat osalenud ja ka nii mõnedki tiitlid noppinud. Sellel aastal õnnestus üks laureaaditiitel kogusse lisada. Tt-stuudio III rühm saavutas tantsuga „Igavik“ laureaaditiitli 4.-6. klasside vanuseastme liikumisrühmade kategoorias. Lisaks võistlemisele saime ka kultuurilise elamuse, külastades Tartu Vanemuise teatrit, kus vaatasime etendust „Mary Poppins“.

riia4Mõned päevad kodus ja juba istus taas bussi Tt-stuudio IV rühm, kes sõitis kolmepäevasele reisile Riiga, et osa võtta rahvusvahelisest tantsufestivalist „Travellingfestival 2013“, kus osalesid tantsurühmad ja vokaalansamblid Eestist, Lätist, Leedust ja Poolast. Ühtlasi oli see esimene välisreis IV rühma jaoks. Lisaks tantsimisele tutvusime ka veidike Riia linnaga.

Türgi 373Aprillikuu tõi Tt-stuudio I ja II rühmale palju põnevust, sest sõideti rahvusvahelisele festivalile Türki Sakarya maakonda, kus esindati Eestit ja kogu Baltikumi. Viie kohal oldud päeva jooksul esineti üheksal korral. Tüdrukud elasid peredes ja said väga sooja ja meeldiva vastuvõtu osaliseks. Kui jõudis kätte ärasõidupäev, olid kurbusepisarad silmis paljutel, sest aeg uute sõprade seltsis jäi liiga üürikeseks.

Leedu3Jõudiski kätte mai. Enne veel kui kevadkontsert kätte jõudis, käis Tt-stuudio III rühm koos Kärdla kultuurikeskuse laste sagarühmaga (juhendaja Kristiina Vessar) festivalireisil Leedus. Reis kestis 5 päeva, millest kaks kulus sõitmisele, kaks tantsimisele ja üks suvitamisele. Nimelt toimus reedel, 10. mail festival Leedu lõunapiiril Alytuses ja pühapäeval põhjapiiril, 12. mail Mažeikiais. Mõlemas kohas said rühmad esitada kaks tantsu ja samal ajal oli sees ka väike võistlusmoment. Tühjade kätega ei jäänud meist keegi. Tõime koju karikad ja aukirjad. Leedu võttis meid vastu 30-kraadise suvesoojusega ja kuna üks päev oli vaba, siis käisime Druskininkais lõõgastumas, möllates mitu tundi veekeskuses. Peale selle leidsime veel aega ka kuulsa ristimäe külastamiseks Šiauliais ja sõita Siguldas köisraudteega.

lumekuninganna4Ja olengi jõudnud ringvaatega tänasesse päeva, ehk siis 26. mai hilisõhtusse, kui peale elamusterohket päeva õnnelikuna vaikselt kodus istun ja oma mõtteid ritta sean. Huh, oli alles aasta. Lisaks eelpool loetletule on ju olnud veel ka palju teisi väiksemaid esinemis. Nüüd tuleb küll natuke hinge tõmmata, et siis sügisel uue hooga pihta hakata ja lasta uuel tantsuaastal ennast üllatada, mida tal meile pakkuda on. Siiski siiski, päris jalgu seinale riputada me veel ei saa, kuna ees ootavad Lastefestival ja Hiiumaa laulu- ja tantsupäev, kus tuleb sussid jalga tõmmata ja natuke veel tantsida. Aga siis juba ... kaunist suve kõigile ja kohtume sügisel!

 

Tt-stuudio õpetaja

Tiina Kaev

 

EENeti logo      


 
SUSSID! SUSSID!
 
Oleme stuudios  edukalt propageerinud säästlikkuse printsiipi -  SUSSID TEISELE RINGILE. See on väga hästi vastu võetud. Kui Sul on kodus seismas väikeseks jäänud sussid, mida ise enam ei vaja, siis võid tuua need õpetaja Tiina sussikotti, sest kellelgi teisel võib neid vaja minna! Kui sul endal on susse vaja, siis küsi julgelt võimalust sussikotti piiluda, ehk on seal just midagi sinu jaoks! 

eas-sisemin logod-valgel2x1 ver4 hkk leadereesti eu leader hor rgb small kultuurkapital small    ERK

Free business joomla templates