Ilusat kevadet!

 

 

20200325 121858

tunniplaan

Kutsu meid esinema

Sa oled siin: PealehtUudised

Tt-stuudio IX treeninglaager - ettevalmistused etenduseks

laager2Täpselt nädalajagu päevi tagasi, 16. veebruaril pakkisid Tt-stuudio neli põhirühma oma kohvrid kokku ja sõitsid Emmaste kooli, et veeta üks töökas ja tore nädalavahetus treeninglaagris, mis on üks oodatumid ettevõtmisi hooajal.

Laagri eesmärgiks on pakkuda tantsijatele vaheldust tavapärastele tantsutreeningutele, et muuta tantsuõpe põnevamaks ja hoida üleval õpilaste motivatsiooni. Samuti on eesmärgiks avardada osalejate silmaringi ja pakkuda võimalust tutvumiseks erinevate tantsustiilidega ning omandada teadmisi teistest eluvaldkondadest.

Kuna kahe kuu pärast esietendub Tt-stuudio VI lennu lõpulavastus "Kaunitar nõiutud lossis", siis oli sellel korral laagri programmi kokkupanemisel asetatud suur rõhk etenduse ettevalmistusprotsessile. Laager on koht, kus kõik rühmad on koos ja see on ideaalne võimalus lavastada etenduse suuri numbreid. Nii toimus igal rühmal kaks ettevalmistavat koreograafia õppimise tundi oma õpetajaga ja laagri viimase töötoana said saalis kokku kõik neli rühma ning pooleteise tunni vältel sõlmiti eraldi õpitud osad kokku üheks tervikuks ja etenduse viimane suur ühisnumber oligi sündnud. Nüüd on vaja see kõik ainult meeles hoida, kuni saabub aeg tehtule viimane lihv anda ja lavale tuua. 

Põnevust laagrisse lisasid aga külalistreenerid Anželika Murik ja Loviise Kodumäe. Anželika, kes on treener Haapsalus Tervise Stuudiost treenib ka Haapsalu võimlejaid, viis läbi igale tantsijale olulist treeningut nagu jõud ja venitus. See oli teadlik tegelemine enda lihaskonnaga, et tunnetada ja kuulata paremini oma keha ning hoida seda tervena. Tagasisidena tantsijate käest sai kuulda ainult kiidusõnu ja eriti meeldis see, et treener seletas harjutuse sooritamisele juurde anatoomiat, mis milleks vajalik on ja kuidas midagi töötab. Noored ütlesid, et nad said palju targemaks ja neile väga meeldis.

Loviise Kodumäe õpetab Tallinnas D7 Tantsukoolis ja on peamiselt tantsustiili heels treener, aga õpetab ka showtantsu. Loviise sai kutsutud laagrisse just selle aasta lõpetajate palvel, kes avaldasid soovi tutvuda heels`i treeningsüsteemiga. Kuna tegu on sensuaalse ja intrigeeriva tantsustiiliga, siis ei ole see sobilik noorematele tantsijatele. Loviise ise ütleb, et alla 16-aastastele tema seda ei õpeta. Nii saidki Loviise tundides tutvuda heels`iga vaid kõige suuremad, kellele treening meeldis. Nad tunnistasid, et see oli huvitav ja põnev, aga kindlasti ka väljakutset pakkuv, sest oli vajalik oma mugavustsoonist välja tulla. Kokkuvõttes olid nad väga rahul, et said seda katsetada. Noorematele tegi Loviise showtantsu treeningut, mis tüdrukutele samuti meeldis. Saalist väljudes olid neil juba laiad naeratuse näol ja kuulda oli mitmeid vaimustunud õhkamisi, et nii äge oli. Siiski ütlesid nad, et natuke olid ka mõned liigutused ebamugavad, sest pole harjutud selliseid liikumisi tegema, aga nii äge treener oli. 

Peale tantsutreeningute toimus laagris muudki vahvat. Näitlejameisterlikkuse saladusi tutvustas Triinu Paabut, kes töötubades toredaid harjutusi ja mänge tegi, mis aitas noortel oma kestast välja tulla ja jugustas oma emotsioone välja elama. Tüdrukute vastus küsimusele, et kuidas töötuba meeldis, olid suured laiad naeratused ja justkui ühest suust vastatud, et see oli nii äge ja Triinu oli nii tore. Eriti meeldis see, et juhendaja ilmestas töötuba näidetega enda kogemustest ja oli ise nii julge kõike ette näitama.

Käelise tegevuse eest hoolitses Liina Lokotar, kes ise valmistab käsitööna puidust ja nahast ehteid. Vanemate tüdrukutega tehti nahatöid ja meisterdati puidust lisanditega nahkkäepaelu. Noorematega valmistati imeilusaid ja õrnu unenäopüüdjaid.

Kui eelmises laagris käis vanematel tantsijatel kosmeetik oma teadmisi jagamas, siis tekkis noorematel kohe küsimus, et miks meie ei saanud õppida meikima. Nüüd siis oli nende kord. Make-upi põhitõdesid ja nippe käis jagamas meie oma stuudio vilistlane Eliisabet Rehepap. Vastupidiselt noorematele, kes eelmine aasta said juurde juuksuritarkusi, soovisid vanemad tüdrukud sel aastal juuksuri näpunäiteid kuulata, seda nad ka said. Edith Niit õpetas patsipunumise ja krunnitegemise põhitõdesid, sest neid on esinejal ikka ja jälle vaja.

Nii oli igal laagrilisel nädalavahetuse jooksul kaheksa erinevat töötuba milles osaleda ja enda jaoks uusi elamusi ning oskusi koguda. Et laager õnnestuks, on oluline kuulata tüdrukute soove, sest siis on kasutegur suurem. Sel korral võib julgelt öelda, et see õnnestus hästi ja koju minnes olid kõik küll väsinud, aga rõõmsalt meelestatud ja täidetud positiivsete emotsioonidega.

Peale töötubade toimus mõlemal õhtul ka meelelahutusõhtu. Reedel oli filmiõhtu popcorniga. Vastavalt hooaja teemale ja et kõigil oleks kergem rolli sisse elada, vaatasime filmi "Kaunitar ja koletis", mille ainetel sünnib kevadine tantsulavastus. Laupäeva õhtu korraldas Tt-stuudio V rühm, kes on hetkel veel kõige vanemad. Traditsiooniks on saanud, et laagri ühe meelelahutusõhtu korraldab kõige vanem rühm. Nii ka seekord. Noorematele oli juba varasemalt teada antud, et toimub omaloominguliste tantsude õhtu ja nii pidi igaüks kas üksi või kellegagi koos looma tantsu, mida õhtul laagrirahvale esitati. Kui kõik etteasted vaadatud, mida oli kokku 13 ja seltskondlikud mängud mängitud, tunnustati kõiki osalejaid väikese eripreemiaga, milles just nemad võrreldes teistega silma paistsid.

Traditsiooniks on saanud ka heategevuslik ettevõtmine, mille raames saavad tantsijad kaasa tuua endale väikseks jäänud riideid ja asetada need nurgakesse nimega "Suuremalt väiksemale". Nii leiavad taaskasutust paljud riided, mis kodudes kasutult seisma on jäänud. Kõik, mis uut kodu ei leia, annetame heategevuseks. 

Soovime tänada Emmaste koolipere, kes meile sooja laagrikodu pakkus ja kuldsete kätega Evelyn Paumeest, kes panustas oma vaba aega ja meile imematsva toidu valmistas. Samuti täname Emmaste Spordihoonet, et saime seal treeninguid läbi viia. Aitäh vahvatele treeneritele Anželika Murikule (Haapsalu võimlejad, TerviseStuudio) ja Loviise Kodumäele (D7 Tantsukool) ning töötubade juhendajatele Liina Lokotarile, Triinu Paabutile, Edith Niit`ule ja Eliisabet Rehepapile, et jagasite meiega oma oskusi ja teadmisi, muutes laagri põnevaks ja mitmekesiseks. 
Suur tänu MTÜ Jääk ja Praak, et aitad ikka meie kingitused armsalt ära pakkida.
Aitäh Hiiumaa vallavalitsus ja Kohaliku Omaalgatuse Programm, et toetasite laagri elluviimist läbi projektitoetuse. See on oluline panus ja investeering noorte arenemisel täisväärtuslikuks kodanikuks.

Pilte saab vaadata siin!

EENeti logo      


 
SUSSID! SUSSID!
 
Oleme stuudios  edukalt propageerinud säästlikkuse printsiipi -  SUSSID TEISELE RINGILE. See on väga hästi vastu võetud. Kui Sul on kodus seismas väikeseks jäänud sussid, mida ise enam ei vaja, siis võid tuua need õpetaja Tiina sussikotti, sest kellelgi teisel võib neid vaja minna! Kui sul endal on susse vaja, siis küsi julgelt võimalust sussikotti piiluda, ehk on seal just midagi sinu jaoks! 

eas-sisemin logod-valgel2x1 ver4 hkk leadereesti eu leader hor rgb small kultuurkapital small    ERK

Free business joomla templates