Ilusat kevadet!

 

 

20200325 121858

tunniplaan

Kutsu meid esinema

Sa oled siin: PealehtUudisedTiina Tantsustuudio sai 10

Tiina Tantsustuudio sai 10

Laupäev, 23. mai 2015 oli Tiina Tantsustuudios suur pidupäev. Kuigi iga aasta mai kuu lõpus sammuvad kostüümikottidega suuremad ja väiksemad tantsijad Kärdla kultuurikeskuse poole, et anda üks ilus hooaja lõpukontsert, siis sellel aastal oli see natukene suurem ja olulisem, kui eelmised. Nimelt tähistas Tiina Tantsustuudio oma 10. sünnipäeva!

 

Saal täitus publikuga, kõige pisemad seadsid end sisse televiisori ette, garderoobid kihasid viimastest ettevalmistustes, helimees valmis, IT-mees ka – kõik oli valmis, võis alustada!

Uksed sulgusid ja tuled kustusid, hakkasid kõlama esimesed muusikahelid ja siis ootamatult sammusi igast võimalikust kohast saali laulvad tantsijad, kuni lava sai neid ääreni täis ja kõlas võimas laul. Laval oli Tiina Tantsustuudio neidudekoor ja esitas laulu „Kauges külas”! See lõi kontserdi tavatult kuid võimsalt kontserdi lahti!

 

Esimesena tulid lavale kõige vanemad ehk need, kes enam ei tantsi – vilistlased! Nelja aastat polekski nagu olnud, jalg oli kerge ja silmad särasid. Üks number vahetus sujuvalt teisega, üks rühma vahetus teisega tuues publikuni aina uusi toredates kostüümides tantsunumbreid, mis olid pea-aegu kõik just selle hooaja looming Tiina Kaevult. Otse loomulikult ei puudunud lavalt ka kõige pisemad, kes püüdlikult samme ritta seadsid ja oskuslikult palli käsitlesid. Samuti tulid lavale daamid line-tantsijad, kes samuti juba aastaid stuudios iganädalaselt trennis käivad.

 

Tantsunumbrite vahele oli pikitud väikesed videoklipid. Neid oli kokku 6, sest Tt-stuudios tegutseb praegu 5 põhirühma. Üks rühm on vilistlasteks saanud. Videod jutustasid ilmekalt iga rühma loo – päris algusest kuni tänaseni välja. Oli vahva vaadata, kuidas pisikestest plikatirtsudest, kes püüdlikult omi esimesi tantse esitasid, on tänaseks sirgunud kaunid noored neiud.

 

Kontsert oli kaheosaline. Vaheajal sai maiustada kohvikus, proovida kätt õnneloosis ja uudistada näitust, mis rääkis Tt-stuudio 10 aastats nii fotode kui saavutuste näol. Eksponeeritud olid fotostendid, plakatid, diplomid, medalid ja karikad, mis igapäevaselt stuudio arhiivis seisavad. Kontserdil astus lavale ühtekokku 114 erivanuses tantsija. Olid tänusõnad, õnnesoovid ja rõõmupisarad ning nagu igale õigele sünnipäevapeole kohane, söödi pärast kontserti hiiglaslikku ja maitsvat torti!

 

Kuigi stuudiol seisab ees veel nii mitmedki esinemised ja kontsertreis Makedooniasse, oli kontsert siiski ka väikeseks märgiks sellest et üks tantsuaasta on lõppemas, stuudio jaoks on selja taha jäänud 10 teguderohket hooaega! Selle ajaga on päris palju korda saadetud! Siit ka väike ülevaade ehk Tt-stuudio arvudes (seisuga 23.5.2015):

 

 

Tiina Tantsustuudio ehk Tt-stuudio alustas tööd Kärdla Kultuurikeksuse juures 2005. aastal.

Rühmi 11

Asutaja-õpetaja-koreograaf Tiina Kaev

Õpetanud on veel Tiiu Aaslepp ja Triin Salin

Esinemisi 324

Laureaaditiitleid 9

Nominatsioone 1

Eripreemiaid 34

Osalemine tantsupidudel 4

Osalemine võimlemispidudel 2

Välisreise 11

EENeti logo      


 
SUSSID! SUSSID!
 
Oleme stuudios  edukalt propageerinud säästlikkuse printsiipi -  SUSSID TEISELE RINGILE. See on väga hästi vastu võetud. Kui Sul on kodus seismas väikeseks jäänud sussid, mida ise enam ei vaja, siis võid tuua need õpetaja Tiina sussikotti, sest kellelgi teisel võib neid vaja minna! Kui sul endal on susse vaja, siis küsi julgelt võimalust sussikotti piiluda, ehk on seal just midagi sinu jaoks! 

eas-sisemin logod-valgel2x1 ver4 hkk leadereesti eu leader hor rgb small kultuurkapital small    ERK

Free business joomla templates