Ilusat kevadet!

 

 

20200325 121858

tunniplaan

Kutsu meid esinema

Sa oled siin: PealehtUudisedTt-stuudio laagerdas Paladel

Tt-stuudio laagerdas Paladel

Möödunud nädalavahetuse, 22.-24. jaanuari 2016 veetsid Tt-stuudio põhirühmad Palade põhikoolis, kus toimus talvine treeninglaager. Päevad olid töökad ja õhtud meeleolukad. Ühtekokku toimus 32 töötuba, mida viisid läbi 12 külalislektorit/õpetajat ja kus osales 62 tüdrukut kuuest erinevast rühmast.

DSC 0021ff267-44

Reede, 22. jaanuari pärastlõunal saabuti järgimööda Palade põhikooli. Asjad tuppa ja juba algasidki esimesed töötoad. Tantsuliseks töötoaks oli eesti tants, mida õpetas tunnustatud tantsuõpetaja Helena-Mariana Reimann, kes on tantsuansambel "Sõleke" tantsuõpetaja ja koreograaf. Tunnid olid hoogsad ja võhmakad, millede lõppedes oli iga rühm omandanud uue tantsu.
Oma teadmisi käis noortega jagamas ka juuksur Epp Heilo, kes rääkis juuste hooldusest, tutvustas erinevaid töövahendeid ja õpetas kasutama erinevaid aksessuaare. Tüdrukud said ise üksteise peal katsetade soenguid ning töötoa lõppedes väljusid klassiruumist kaunite soengutega noored daamid.

Suure töö juurde käib alati ka meelelahutus, nii ka meil. Õhtu algas meeleolukate jõukatsumistega nii osavuses, teadmistes, tunnetuses kui kiiruses. Lustisime teatevõistlusi tehes, seltskonnamänge mängides ja oma teadmisi näidates, millele järgnes kinoõhtu filmiga "Dirty Dancing", popcorni, tee ja kookidega.

Nagu laagris tavaks, toimus ka meil väike öö-eelne häire. Just enne keskööd kõlasid pasunad ja iga rühm sai oma tuppa kirja, mis andsi juhised ennast paksult riidesse panna ja õue kooli ümber kasti otsima minna, mis just kindlale rühmale määratud. Kastid leitud, kibekiirelt tuppa tagasi ja disainima. Nimelt olid kastid täis taaskasutatavaid materjale nagu kile, prügikotid, munarestid, tordikarbid, paelad, kartulikotid, teip jne, millest 40 minuti jooksul pidi iga rühma disainime ühe imelise esinemiskostüümi. Kui algul oli veidi ka nurisemist, et õue aetakse, siis nüüd hakkas saal kihama kui sipelgapesa ja uni oli kui käega pühitud. Ideid tuli kui varrukast ja nii valmisid vahvad ja andekad kostüümid.

Laupäev 23, jaanuar algas hommikvõimlemisega. Peale hommikusööki väike puhkus ja siis algas juba uus teadmisterohke päev.
Igal rühmal toimus kaks tantsutöötuba. Üheks oli jazz-tants, mida viis läbi meie oma Kärdla tüdruk Maarja Voolaid, kellele jazz-tants on väga südamelähedane hobi. Ta on täiendanud ennast Taanis ja Inglismaal, tantsides ise erinevates stuudiotes. Eelmise aasta laagris olid noored Maarja tunnist nii vaimus, et soovisid selle aastal seda korrata.DSC 0021ff267-53

Teist töötuba viis läbi samuti meie oma saare inimene Rauno Zubko, kes on hinnatud tantsuõpetaja ja treener terves Eestis. Rauno on väga mitmekesine tantsuõpetaja-koreograaf, kuna ta on kodus paljudes erinevates tantsutiilides alates eesti tantsust kuni nüüdistantsuni. Just viimast ta meile tutvustama tuligi. Kui V rühma tüdrukud tunnist tulid, arvasid nad, et nüüd me võiksimegi hakata põrandatantsu tegema.
Pärast mõlemat trenni olid tüdrukud väsinud kuid vaimustunud. Mõlemad treeningud olid sootuks teistsugused, kui see, mida me igapäevaselt teeme. Minu (Tiina Kaevu) eesmärk oligi avardada tantsijate silmaringi tantsumaastikul ja tutvustada erinevaid tantsustiile.

Peale tantsutreeningute oli päevas palju muudki põnevat. Nooremad tüdrukud said tutvust teha Anneli Tikerberi käe all silmapliiatsi ja ripsmeduššiga, mida nad olid juba ammu põnevuse ja elevusega oodanud.
Vanemate rühmade tüdrukud aga said teadmisi tervislikust toitumisest Liina Siniveeri käest.
DSC 0021ff267-78Anu Saue viis koos oma abilistega kõik õue lumme müttama. Tagasi tulid väsinud ja lumised piigad, kellel põsed armsalt värskest õhust õhetasid.

Lisaks sellele meisterdasid suured tüdrukud Helen Leesi käe all voldikalbumeid ja nooremad lippasid nutiseadmed käes mööda Paladet ja otsisid punkte. Viimas ettevõtmist juhendas Liisi Mäeumbaed.

Laupäeval käisid laagris ka kõige nooremad põhirühma tantsijad, kes alles sellel aastal alustasid ehk Tt-stuudio VI rühm. Ka nendele jagus toredat toimetamist pea 5 tunniks. Algatuseks väike lustimine õues ja siis saalis. Loomulikult ei puudunud üks korralik trenn ja väike meisterdamine, kus igaüks sai endale ise kujundada rinnamärgi või külmkapimagneti.

Peale õhtusööki väike puhkus ja meelelahutusõhtu võis alata, mis kandis alapealkirja "Omaloominguliste tantsude õhtu". Selle jaoks oli eeltöö juba tehtud enne laagrit. Ülesandeks oli kõigil ette valmistada omaloominguline tants ette antud teemal, milledeks olid: "Vaprad ja ilusad", "Kättemakuskontor", "ENSV" ja "Tt-stuudio supermodellid". Nii oli moodustunud 13 loomingulist kollektiivi, kes kõik suurte ovatsioonide saatel oma tantsud ette kandsid. Kõik olid teinud korralikku ettevalmistust. Ei puudunud kostüümid, rekvisiidid, huvitavad koreograafilised lahendused ega lavastuslikud momendid. Välja kuulutati publiku lemmik tantsija ja tants. Publiku lemmiktantsijaks sai suure ülekaaluga Anni Soonik, kes esitas soolokava "Päästke noored hinged", mis kuulus "Kättemaksukontori" kategooriasse. Publiku lemmik tantsuks sai ENSV kategooriasse kuuluv "Maa ja Taevas". Loomingulisse kollektiivi kuulusid Emma Kaups, Marii Vispel, Saara Kattel, Emili Kuuse, Dana Lukk ja Maris Pertel. Laagri lõpetamisel premeeriti kõiki tantsunumbreid eripreemiatega ja väikese nännikotikesega.

Publiku suurel nõudmisel jätkus õhtu discoga, mis kestis keskööni.DSC 0021ff267-130

Vaikus majas võis korraldusmeeskond ka lõpuks kotile pikali visata, et järgmiseks päevaks välja puhata, kuid kus sa sellega. Korraga läks uks lahti, tuled pandi põlema ja öeldi, et tõuske ruttu üles ja paksud riided selga, aga olge vaikselt, ärge väikseid üles ajage. Nii me siis leidsime ennast (õpetaja ja bonned) keset ööd õuest taskulampidega ümber Palade koolimaja uut tüdrukut Mallet otsimast, kes pidavat tahtma stuudiosse tantsima tulla. Enne seda, kui me ta lõpuks üles leidsime, tuli lahendada erinevaid ülesandeid nagu püramiidi ehitamine, mäest alla rullimine, selfi tegemine ja luuletuse kirjutamine ehk "Ood tantsijale". Kõik ülesanded eeskujulikult täidetud ja Malle üles leitud, saime loa magama minna. Oli see vast lõbus öötund!

Pühapäev, 24, jaanuar algas rivistusega koridoris ja koolimaja jooksuga, et kõik enne sööma minekut virgeks saada. Peale sööki väike asjade pakkimine ja algasidki järjekordsed töötoad.

Samal ajal, kui suuremad tüdrukud tutvusid Kairi Reinvee käe all kõhutantsuga, kuulasid nooremad tähelepanelikult esmaabi koolitust Anu Kutseri juures. Kuna vigastused on tantsijatel sagedased külalised, siis teadmised esmaabist on väga vajalikud. Samuti on suvel tulemas suur Võimlemispidu, kus on tundide kaupa vaja olla lõõmava päikese käes, siis näpunäited selleks, kuidas ennast hoida ja kaitsta ülekuumenemise, vedelikupuuduse või päikesepiste eest, olid igati tarvilikud. Hiljem vahetasid grupid omavahel kohad ja õpetajad/koolitajad alustasid otsast peale.

Kuna Tt-stuudio V rühm oli oma esmaabi kursuse kätte saanud juba laagri esimesel päeval, siis nemad käisid selle ajal hoopis rinnamärke, peegleid ja magneteid meisterdamas ja idamaits tantsu tutvustas neile Hiiumaa oma kõhutantsutreener Viiri Laupä.

Viimane töötuba lõppes kell 13:00, mis tähistas ka seda, et laager hakkab selleks korraks lõppema. Jäänud oli veel laagri lõpetamine, kus kõik koos korraks laagrile tagasi vaatasime, väikesed eripreemiad ja tunnustused kätte jagasime ning abilisi tänasime. Oli ääretult tore ja tegus nädalavahetus, millest loodetavasti on kõigil koju viia kuhjaga emotsioone ja uusi teadmisi!

Laagri õnnestumisele aitas kaasa Kohalik Omaalgatus Programm.
Väikeste auhindadega/meenetaha aitasid meeleheakotikesi täita Hiiumaa Politsei, Hiiumaa Würthi esindus ja Hiiu Autotrans.

 

Vaata pilte siit ja siit!

EENeti logo      


 
SUSSID! SUSSID!
 
Oleme stuudios  edukalt propageerinud säästlikkuse printsiipi -  SUSSID TEISELE RINGILE. See on väga hästi vastu võetud. Kui Sul on kodus seismas väikeseks jäänud sussid, mida ise enam ei vaja, siis võid tuua need õpetaja Tiina sussikotti, sest kellelgi teisel võib neid vaja minna! Kui sul endal on susse vaja, siis küsi julgelt võimalust sussikotti piiluda, ehk on seal just midagi sinu jaoks! 

eas-sisemin logod-valgel2x1 ver4 hkk leadereesti eu leader hor rgb small kultuurkapital small    ERK

Free business joomla templates