Tt-stuudio V lennu lõpuetendus
"Kaunitar nõiutud lossis"
17-20. aprill 2024 Kärdla Kultuurikeskuses

 

 

 

20200325 121858

tunniplaan

Kutsu meid esinema

Sa oled siin: PealehtUudisedTt-stuudio laagerdas Emmastes

Tt-stuudio viis oma tantsud Lätti!

Juba mitu aastat tagasi sattus Tt-stuudio tänu Kärdla Põhikooli õpetajale Ain Jepišovile toredale sõprus-karussellile Garkalne kooliga Lätis. Sellest ajast alates on koostöö aina tugevnenud. Küll on koos toimetatud nii Lätis kui Hiiumaal.

 

Seekordne külaskäik Garkalnesse toimus 9.-12. novembril ja reisil käisid Tt-stuudio IV ja V rühm. Viimase jaoks oli see päris esimene sõit väljaspoole Eestit, mida tüdrukud olid juba pikisilmi mitu aastat oodanud. Meiega kaasas oli ka Kärdla Põhikooli direktor Valeri Gramakovski ja õpetaja Ain Jepišov, nii et reis täitis kohe mitut eesmärki: noortevaheliste sõprussidemete arendamine, kultuurivahetus ja koolidevaheliste sõprussidemete uuendamine/tugevdamine seoses Kärdla koolielu ümberkorraldamisega.

Reis algas kohe väikeste viperustega, mis tähendas seda, et enne kui pikale teele asuda saime, tuli bussil teha vahepeatus Haapsalus remonditöökojas, kuid kui see viga kõrvaldatud sai, siis kulges juba kõik kui lepase reega. Jõudsime küll veidi hiljem sihtkohta, kuid õnneks polnud see probleemiks ja Garkalne kooli kokad olid toidu meie jaoks ilusti soojas hoidnud. Viivituse tõttu jäi natuke väheks prooviaega, kuid olime kodus eeltöö ilusti ära teinud, nii et saime hakkama.
Kella kuueks oli koolisaal täitunud publikuga ja sõpruskontsert võis alata. Garkalne kooli esindasid muusikakooli lapsed erinevatel instrumentidel ja meie viisime kaasa seitse lustakat tantsu. Kontsert oli vaheldusrikas ja meeleolukas. Kõiki esinejaid tervitati sooja aplausiga. Peale kontserti sõime kõhud täis ja sõitsime ööbimiskohta.

Teine päev algas Cesise kindluse külastusega. Ekskursioon oli põnev ja lumi ning laternates põlevad küünlad andsid sellele veidike muinasjutulise värvingu. Tagasiteel põikasime läbi Gutmanise koopa juurest, kus magnetina mõjusid 400 trepiastet. Justkui lennates olid kõik tüdrukud korraga kõrgel mäe otsas. Rõõmu ja lusti oli palju nii mäest kui lumest.

Päeva teine pool möödus töiselt koolmajas, kus toimus mitmetunnine tantsuline töötuba. Lihtsaid rahvatantse ja tantsumänge õpetasid Garkalne kooli tantsuõpetajad ja kergeid omaloomingulisi jõulutantse õpetas allakirjutanu. Lõbu kui palju, kuid kõige suuremaks komistuskiviks, millega meie tüdrukud harjunud pole, oli poistega tantsimine, kuid kui esimesest pelgusest üle saadi, siis polnud enam väga hullu midagi ja tants võis alata.

Reisi kolmas päev algas taas ekskursiooniga, mis viis seekord Riiga. Kätte oli jõudnud 11. november, just see tähtis päev, mida me Lätimaale koos oma sõpradega tähistama tulime. 11. november on Lätis vabadussõjas võidelnud sõdurite austuspäev. Selle päeval toimub paraad ja igasugu pidustused. Riias oli Vabadussamba juures auvahtkond ja vanalinnatänavatel tutvustasid oma tehnikat erinevad sõjalised organisatsioonid. Meie aga tegime vanalinnas väikese jalutuskäigu, külastasime jõuluturgu, sõitsime klaasliftiga 27.-korrusele ja vaatasime kõrgelt alla Riia katuste peale. Seejärel istusime bussi ja sõitsime Laima šokolaadimuuseumisse, kus saime osa väga magusast ja põnevast ekskursioonist. Tagasisidena tüdrukute käest tuli välja, et just see oli see, mis reisil neile kõige rohkem meeldis ja meelde jäi.

Pärastlõuna veedeti taas koolis, kus toimusid eelpool mainitud tähtpäeva puhul pidustused. Kaks aastat tagasi oli meil au samuti sel päeval Garkalnes olla ja pidustustest osa saada. Pime kooliõu oli valgustatud tõrvikute ja küünaldega. Kuna kool täidab seal väikestviisi ka kogukonna keskpunkti, siis oli kooliõu rahvast tulvil. Peeti kõnesid, toimus Läti 5. jalaväepataljoni poolt peetav näidislahing ja joosti tõrvikujooksu. Ka meie tüdrukud olid kaasa haaratud ja lippasid koos Läti lastega mööda asula lumiseid tänavaid. Pärast pakuti õues sõdurisuppi, põles lõke ja taevasse lasti uhke ilutulestik. Kui külarahvas laiali läks, siis meil jätkus õhtu veel ühe vahva sõprusõhtuga, mis sai teise koha tüdrukute enim meeldinud ja meelde jäänud tegevuste pingereas.

Hakkaski meie tore reis otsa saama. Veel üks öö, väike kohustuslik kõrvalepõige kommide ostmiseks ostukeskusesse ja tagasi koju. Kuigi tüdrukutel tuli koolist puududa kolm päeva ja pärast palju pingutada, et kõik vajalik järeleõpitud saaks, loodan, et saadud kogemused ja elamused olid seda väärt!

Tt-stuudio õpetaja

Tiina Kaev

Vaata pilte siit!

EENeti logo      


 
SUSSID! SUSSID!
 
Oleme stuudios  edukalt propageerinud säästlikkuse printsiipi -  SUSSID TEISELE RINGILE. See on väga hästi vastu võetud. Kui Sul on kodus seismas väikeseks jäänud sussid, mida ise enam ei vaja, siis võid tuua need õpetaja Tiina sussikotti, sest kellelgi teisel võib neid vaja minna! Kui sul endal on susse vaja, siis küsi julgelt võimalust sussikotti piiluda, ehk on seal just midagi sinu jaoks! 

eas-sisemin logod-valgel2x1 ver4 hkk leadereesti eu leader hor rgb small kultuurkapital small    ERK

Free business joomla templates