VAHVAT SUVE ja KOHTUMISENI SÜGISEL!!!

 

 

 

20200325 121858

tunniplaan

Kutsu meid esinema

Sa oled siin: PealehtUudisedUncategorised

Laager seljataga etendus ukse ees!

 

Laager on meie hooaja üks oodatumaid ettevõtmisi nagu ka tantsuetendus. Kui sügisel uue hooaja plaane teeme, siis esimesena küsivad tüdrukud, et kas sellel aastal etenduse teeme ja laagrisse läheme. Käesoleval hooajal võtsime plaani mõlemad, üks on nüüdseks selja taga ja teine kohe-kohe tulemas.

Juba kolmandat aastat pakkisid stuudio neli põhirühma reedel oma trenniriided ja magamisasjad kohvrisse ning sõitsid nädalavahetuseks treeninglaagrisse. Seekord kolisime sisse Emmaste kooli, kes meid lahkelt oma hõlma alla võttis. Seekord jäi koju Tt-stuudio VI rühm, kus tantsivad I ja II klassi tüdrukud. Nendel tuleb kevade poole üks tore linnalaagri päev.

Laagri plaanid seintele kinnitatud, madratsid laiali lükatud, võis tiheda programmi lahti lüüa. Kui Tt-stuudio laagrisse läheb, siis selge on see, et puhata seal ei saa. Päevad on täis igasugu põnevaid ja väga erinevaid töötubasid eesmärgiga avardada noorte silmaringi ja pakkuda võimalust tutvuda ja katsetada erinevaid asju.

Laagri esimesel päeval oli igal rühmal kaks töötuba, milleks olid meisterdamine ja trenn oma õpetajaga. Kuna hetkel käib usin ettevalmistamine etenduseks, mille esietendus on 15. märtsil, siis üheks eesmärgiks oli laagri lõpuks selgeks saada ja kokku panna etenduse massistseenid. Sellel aastal jutustatakse lavalaudadel lahti lugu pealkirjaga „Muinasjutt riidekapis”, mis on C. S. Lewise raamatu „Narnia lood: lõvi, nõid ja riidekapp” ainetel.

Meisterdamise töötuba viis läbi Helen Lees, kes on tüdrukutega põnevaid asju ka eelnevatel aastatel laagrites valmis teinud. Seekord meisterdasid nooremad endale imeilusa albumi ja suuremad peavõru-kaelakee.

Päev lõppes meelelahutusõhtuga, kus kõik laagerdajad saali kogunesid ja toredasti koos aega veetsid. Kogu õhtu tegemised olid ettevalmistanud I rühma tüdrukud, kes kannavad tiitlit „stuudio bossid” ehk kõige vanemad. Lahendada tuli väga erinevaid ülesandeid, mis tekitasid hasarti ja valju kaaselamist. Õhtu oli meeleolukas ja vaheldusrikas, sootuks teistsugune, kui eelnevatel aastatel.

Laagri teine päev oli aga hoopis tegusam. Hommik algas võimlemisega, seejärel hommikusöök ja siis juba trenniriided selga. Ootamas olid väga põnevad töötoad.

Tt-stuudio V rühm liikus Emmaste spordihalli, kus algas hip-hopi treening, mida viis läbi Anete Mürk DanceAct Tantsusuudiost Tallinnast. III ja IV rühm seadsid end sisse tugipuude ääres, mis Kärdlast kohale veetud sai, sest algas klassikalise balletti treeningtund. Tüdrukuid hakkas juhendama Eve Andre-Tuga Rahvusooper Estonia esisolist.

Kõige suuremad läksid aga hoopis massaži koolitusele, mida viis läbi Siiri Männamaa. Natuke teooriat ja otsa praktikat ka.

Nii see päeva esimene pool kulges, kui üks töötuba läbi, siis vahetati kohad nii, et kõik grupid kõik kolm töötuba läbi said käia. Vahepeal väike lõuna ja jälle tööle. Ees ootas veel kundalini jooga, mida juhendas Jagat Joti Miina. Ja need, kes parasjagu joogast vabad, olid taas oma õpetaja käe all samme omandamas.

Peale viit pooleteisetunnist töötuba oli päev veerenud nii kaugele, et aeg oli õhtust süüa.

Siiski polnud veel päev päris läbi ja voodile vedelema jääda ei saanud. Väike hingetõmbepaus lõppenud, kogunesime taas saali, et mõnusalt koos aega veeta. Mängisime seltskonnamänge ja nuputasime viktoriini küsimuste kallal, kuni algas tee- ja koogiõhtu koos Eesti laulu vaatamisega. Välja oli kuulutatud ka ennustusvõistlus. Koogid olid meile selle õhtu tarvis kaasa küpsetanud tüdrukute vanemad. Kesköö paiku oli vaikus majja saabunud.

Hommikvõimlemisega sai ka laagri kolmas päev käima lükatud. Kõhud täis, ootas ees tunnike trenni, kus viimane lihv anti etenduse suurele lahingustseenile. Seejärel pakiti end soojalt riidesse, jaotati võistkondadesse ja mindi paariks tunniks õue. Iris Vahtra ja Vivian Tülp Hiiumaa Noorsootöö Keskusest olid maha pannud Emmaste kooli ümber toredad punktid ja algas seiklusmäng Scavenger Hunt. Peale seda veel veidike tantsu ja oligi selleks korraks kõik. Jäänud oli veel vaid see kõige tüütum osa, koristamine, kuid seegi sai üks-kaks-kolm tehtud ja laager oligi selleks korraks läbi.

Toredaks aktsiooniks oli „laagri kirbukas”. Kuna eelmisel aastal kujunes see väga edukaks, siis otsustasime seda ka sel korral teha. Iga tüdruk sai kaasa võtta endale väikseks jäänud riided, et need saaks uue omaniku leida. Sigimist-sagimist oli „kirbukanurgas” omajagu. Siiski jäi natuke ka üle ja juba eelmisel aastal oli meil koostöö Hiiu Valla sotsiaalosakonnaga, kes riided abivajajatele edasi suunas. Nii ka sellel aastal saame natuke omalt poolt panustada heategevusse.

Tt-stuudio treeninglaager toimus 10.-12. veebruaril Emmaste koolis. Aitäh kooliperele! Laagri toimumisele aitas kaasa Kohalik Omaalgatuse Programm. Samuti panustasid laagri õnnestumisse head abilised Helin, Marina, Evelin, Tiiu ja Triin, paljud lapsevanemad ning otse loomulikult eelpool nimetatud töötubade tegijad. Aitäh kõigile!

EENeti logo      


 
SUSSID! SUSSID!
 
Oleme stuudios  edukalt propageerinud säästlikkuse printsiipi -  SUSSID TEISELE RINGILE. See on väga hästi vastu võetud. Kui Sul on kodus seismas väikeseks jäänud sussid, mida ise enam ei vaja, siis võid tuua need õpetaja Tiina sussikotti, sest kellelgi teisel võib neid vaja minna! Kui sul endal on susse vaja, siis küsi julgelt võimalust sussikotti piiluda, ehk on seal just midagi sinu jaoks! 

eas-sisemin logod-valgel2x1 ver4 hkk leadereesti eu leader hor rgb small kultuurkapital small    ERK

Free business joomla templates