Ilusat kevadet!

 

 

20200325 121858

tunniplaan

Kutsu meid esinema

Sa oled siin: PealehtUudisedTt-stuudio IV treeninglaager Emmastes

Tt-stuudio IV treeninglaager Emmastes

Tt-stuudiol on traditsiooniks saanud talvine treeninglaager, mida tantsijad alati pikisilmi ootavad. Sel aastal toimus see neljandat korda ja kui läbi sai, siis juba küsiti, et kas ikka järgmisel aasta ka toimub.

Laager toimus 9.-11. veebruaril 2018 ja sooja laagrikodu pakkus meile teist aastat Emmaste kool. Kuna meid on laagris alati palju, siis on vaja ka mitut treeningsaali ja muid ruume töötubade läbiviimiseks ning loomulikult ka magamiseks. See kõik on Emmastes olemas. Samuti tore ning lahke kokatädi, kes maitsva toidu valmis teeb.

Laagris osales sellel aastal Tt-stuudio I, III, IV, V ja VI rühm. Viimased olid sellises laagris, kus ka ööbida tuli, esimest korda. VI rühmas tantsivad II ja III klassi õpilased ning nende laager oli seetõttu veidi lühem, kui suurmetatel. Kui vanemad tantsijad alustasid laagerdamisega reede pärastlõunal ja koju mindi alles pühapäeva pärastlõunal, siis VI rühmale lõppes laager laupäeva õhtupoolikul. Siiski jagus kõigile, ükskõik kui pikk see laager ka oli, tegemist ja emotsioone küllaga. Nooremad tüdrukud said laagris oldud aja jooksul 5 erinevat töötuba ja suured lausa 9.

Laagri esimesel päeval toimusid trennid oma õpetajaga, sest ettevalmistamisel on järjekordne suurlavastus ja laagri üheks eesmärgiks oli seatud etenduse ühisnumbrite kokkupanemine, mis ka õnnestus. VI rühmale käis tantsusamme õpetamas õpetaja Helgi Taelma.
Lisaks tantsule tutvustas Aire Tammsaar suurematele tüdrukutele etiketti põhitõdesid, mida iga noor daam teadma peaks. Nooremad said aga samal ajal meisterdada.

Reede lõppes meeleoluka õhtuga, kus kõik laagrilised saali kogunesid. Kõige suuremad tüdrukud olid ettevalmistanud meelelahutusõhtu toredate mängudega. Päevale pani viimase punkti bingo-loto!

 

Laagri teine päev algas ühise hommikvõimlemisega, seejärel hommikusöök ja kohe töötubadesse. Paralleelselt töötas neli erinevat töötuba, et igal rühmal oleks midagi teha. Töötubade pikkus poolteist tundi, siis pool tundi pausi ja järgmisesse treeningusse/loengusse oskusi/teadmisi ammutama.
Kõige nooremad ehk VI rühm suundus kõigepealt näitlejameisterlikkuse töötuppa, mida viis läbi Kaie Pranno. Seejärel pakiti end paksult riidesse ning Emmaste kooli õpetaja Tiina Koit viis tüdrukud õue toimetama. Kui need ettevõtmised läbi, siis lõunasöök, veidi puhkust ja lõpetuseks oma õpetaja Tiina tund. Peale seda oli aeg otsad kokku tõmmata, laagri tunnistused kätte anda, asjad pakkida ja ... esimene laager edukalt läbituks lugeda. Tüdrukud olid tublid ja vaprad ning pidasid suurele koormusele ilusti vastu. Lisaks uutele teadmistele ja oskustele andis laager juurde väga tähtsaid kogemusi, koos elamiseks ja toimetamiseks, mida varsti taas katsetada saame, sest ees ootab sõit Koolitantsu finaali Paidesse!

 

Suuremate tüdrukute päev kulges aga omasoodu. Üks töötuba läbi, vahetati kohad ja läks uuesti lahti. Ennelõunal alustasid paralleelselt Ladina-Ameerika tantse tutvustav töötuba Kerttu Tänava juhendamisel, iluvõimlemise põhialused iluvõimlemistreener Kadi Saksa käe all ja lilleseade töötuba Karin Liivamägi eestvedamisel.
Kerttu viis tüdrukud Ladina-Ameerika tantsudesse nii sisse, et tüdrukud tulid tunnist ära küll väsinult, kuid väga rahulolevatena. Kadi Saks tutvustas erinevaid iluvõimlemise vahendeid nagu kurikad, lindid, rõngad, pallid, mõningaid neist polnud tüdrukud varem käes hoida saanudki. Lisaks andis Kadi häid nippe, kuidas venitada ja sirutada nii, nagu seda teevad iluvõimlejad.
Lilleseade töötoas töötati päris lilledega ja saadi juurde katsetamisjulgust ja häid näpunäiteid. Tüdrukud ütlesid, et nii tore oli katsetada midagi sellist, mida varem pole teha saanud.

 

Pärastlõunal jätkasime juba uute töötubadega, milleks olid shindo venitus Kadi Männamaa juhendamisel ja söögi tegemise töötuba Aire Tammsaare eestvedamisel. Kuna elutempo on kõigil kiire, siis shindo venitus sai kutsutud laagrisse just noorte enda ettepanekul, et saaks natuke teadmisi, kuidas lõõgastuda ja pingeid natukenegi maha võtta. Mida suuremad olid tüdrukud, seda rohkem neile see meeldis. Toidutöötoas valmisid erinevad söögid nn külmale lauale Õhtul ootas ees Eesti laulu ühisvaatamine koos ennustusvõistlusega ja sinna juurde katsid tüdrukud omatehtud toitudega ja eelmisel päeval etiketti loengus saadud teadmistega rootsilaua.

Stuudiol on saanud üheks laagri osaks ka ettevõtmine „Laagri kirbukas ehk vanemalt nooremale”. Iga tüdruk võib laagrisse kaasa võtta endale väikseks jäänud korralikke riideid, jalanõusid ja aksessuaare. Laagrisse tekib väga vilka elutegevusega nurgake, kust igaüks endale midagi meelepärast leiab. Ainuke tingimus on, et kõik on tasuta. Loomulikult jääb alati ka midagi üle ja need oleme koostöös endise Hiiu valla sotsiaalosakonnaga annetanud heategevuseks.
See kord lisasime aga natuke põnevust ja kuulutasime välja moedemostratsiooni. Iga rühm pidi välja panema laupäevaseks meelelahutusõhtuks viiest komplektist koosneva omaloomingulise kollektsiooni, seda tutvustama ja esitlema. Kui algul lähteülesannet kuuldes, ei olnud kuulda väga suuri ovatsioone, siis lõpptulemus oli väga tore ja meeleolukas. Kõik said ülesandega suurepäraselt hakkama.

 

Laagri viimasel päeval toimus kaks töötuba: Viiri Laupä loeng-praktikum küünte hooldusest ja modelleerimisest ning oma õpetaja trenn. Kui need läbi, siis oli aeg kätte anda laagri tunnistuse, laagrikodu koristama hakata, asjad ära pakkida ja bussipeale minna. Tüdrukutelt kostus vaid positiivseid emotsioone, et töötoad olid huvitavad ja pakkusid palju uusi emotsioone ja teadmisi. Isegi kostus läbi, et üldse kõige lahedam laager, mis siiani olnud!

See on ju ainult kiitus treeneritele ja töötubade läbiviijatele, aitäh Teile! Suur kummardus Emmaste koolile, kokk Evelynile ja toetavatele lapsevanematele ja vilistlastele, kes laagri organiseerimisel ja läbiviimisel abiks olid, näksimist küpsetasid ja igal muul viisil kaasa aitasid! Laagri toimumist toetas Kohalik Omaalgatuse Programm.


Pilte vaata siit!

 

EENeti logo      


 
SUSSID! SUSSID!
 
Oleme stuudios  edukalt propageerinud säästlikkuse printsiipi -  SUSSID TEISELE RINGILE. See on väga hästi vastu võetud. Kui Sul on kodus seismas väikeseks jäänud sussid, mida ise enam ei vaja, siis võid tuua need õpetaja Tiina sussikotti, sest kellelgi teisel võib neid vaja minna! Kui sul endal on susse vaja, siis küsi julgelt võimalust sussikotti piiluda, ehk on seal just midagi sinu jaoks! 

eas-sisemin logod-valgel2x1 ver4 hkk leadereesti eu leader hor rgb small kultuurkapital small    ERK

Free business joomla templates