Tt-stuudio nooremate tantsijate (Kärdla ettevalmistusrühmad ja IX rühm) jõulupidu - 13. detsember kell 19:00 Kärdla kultuurimajas
Tt-stuudio vanemate tantsijate
(VIII, VII, VI ja V rühm) jõulupidu - 17. detsember kell 16:00 Kärdla kultuurikeskuses

 

 

 

20200325 121858

tunniplaan

Kutsu meid esinema

Sa oled siin: PealehtUudisedTt-stuudio alustas võistlushooaega eripreemiaga

Tt-stuudio alustas võistlushooaega eripreemiaga

16. veebruaril toimus Koolitants 2019 Hiiumaa maakondlik voor, kuid seekord eelmistest aastatest veidi teistmoodi, sest toimumiskohaks oli Haapsalu kultuurikeskus. Võistluspäev peeti maha koos Läänemaa tantsijatega.

Selleks, et võistlushooaeg kujuneks edukaks, tehakse tööd terve aasta, kuid vahetult enne võistlusi võetakse ette siiski natuke intensiivsem periood. Tt-stuudios on kujunenud viimase lihvi andmise kohaks treeninglaager, mis sellel aastal juba viiendat korda aset leidis. Laager on ka selline ettevõtmine, mida tantsijad alati pikisilmi ootavad.

Mõnusaks laagrikoduks oli juba kolmandat aastat Emmaste kool. Nii tõstsimegi kogu varustuse bussi reede, 1. veebruari pärastlõunal, et kuni pühapäeva lõunani teises Hiiumaa otsas töökalt aega veeta. Kui meie juba laagrisse läheme, siis ikka usinalt uusi teadmisi hankima, nii ka seekord. Viiskümmend noort tantsijat osales üheksas erinevas töötoas, mida viisid läbi omaala spetsialistid Hiiumaalt kui mujalt Eestist. Näpuosavust sai harjutada meisterdamise töötubades, mida viisid läbi Liis Soonik, Evelin Lukk ja Anu Pielberg. Meisterdati pärleid ja sõbrapäevakaarte. Tantsusamme seati koos kauaaegse tantsuõpetaja Reet Kriegeri käe all. Suuremad tüdrukud said näpunäiteid meigikunstist Marion Maanase käest ning patsipunumise nippe õpetas Maire Kallismaa. Suurt elevust tekitas brasiilia jiu-jitsu, mis kujunes ka laagri vaieldamatult lemmikuks töötoaks. Enesekaitse treeningu viis läbi Helina Võrno. Oma lihaseid ning nende vahelist seost toitumisega õpiti tundma Siret Tara ja Sandra Jaanimetsa töötoas, kus pandi proovile ka tüdrukute füüsiline vorm. Lisaks mahtus veel tubaste tegevuste vahele ka üks tunnike õues, mida aitas sisustada Liis Soonik. Lõpetuseks saadi õpetussõnu oma keha hoidmise ja tundmise kohta füsoterapeudilt Laly Truvelt. Loomulikult ei puudunud oma õpetaja tantsutund, kus töötati peamiselt tantsupeo kavade või võistlustulle minevate tantsude kallal.

Oma noorematele kolleegidele korraldasid toreda meelelahutusõhtu kõige vanemad tüdrukud, kus oli nalja ja naeru, teadmiste jagamist, liikumist ja häid sõnu.

Nagu eelpool mainitud, sõitsime 16. veebruaril Haapsallu Koolitantsule. Kuna tuli minna maakonnast välja, siis sel aastal jäi karussellist maha meie kõige noorem põhirühm ja võistlustules astusid üles Tt-stuudio III, IV, V ja VI rühm. Esitasime kokku neli numbrit, millest kaks olid VI rühma kanda. Erandina eelmistest aastatest oli kavas ka üks tants, mida esitasid III ja IV rühm koos. Just selle tantsuga toodi koju ka eripreemia visuaalselt küllastuva lavapildi eest. Tants võistles 10.-12. klasside vanuseastme eesti tantsude kategoorias ja kandis pealkirja „Ränduri labajalg”. Tantsu autoriks Tiina Kaev.

Žürii tagasisiside oli kõikidele meie esitatud tantsudele positiivne ja julgustav, et oleme õigel teel. Eriti meeldisid „Ränduri labajala” liikumiste orgaanilisus ja kostüüm. Nooremate tantsijate tantsudes „Lapitekk” ja „Ehitame maja” jäi silma enim oskuslik ja huvitav vahendi kasutus.

Kas meil aga ka finaali asja on, selgub alles 20. märtsil ja ootaja aeg on pikk. Siiski pole meil aega käed rüpes oodata, sest juba 9. märtsil sõidame Raplasse EKSL Võimlemisfestivalile ja usinalt valmistume tantsupeoks. Ettevalmistusaeg saab läbi 31. märtsil, mil astume ülevaatajate ette ja meie töö saab hinnatud kas tantsumurule jooksmisega või siis koju jäämisega.

Laagri toimumisele pani oma toetava õla alla Kohalik Omaalgatuse programm ja loomulikult oleme väga tänulikud Emmaste koolile, kes meid lahkelt võõrustas ning kõigile töötubade läbiviijatele. Tantsupeo protsessis on meid aidanud kostüümide soetamisel Kultuurkapitali Hiiumaa Ekspertgrupp ja Hiiumaa vald.

Tiina Kaev

Tt-stuudio õpetaja

EENeti logo      


 
SUSSID! SUSSID!
 
Oleme stuudios  edukalt propageerinud säästlikkuse printsiipi -  SUSSID TEISELE RINGILE. See on väga hästi vastu võetud. Kui Sul on kodus seismas väikeseks jäänud sussid, mida ise enam ei vaja, siis võid tuua need õpetaja Tiina sussikotti, sest kellelgi teisel võib neid vaja minna! Kui sul endal on susse vaja, siis küsi julgelt võimalust sussikotti piiluda, ehk on seal just midagi sinu jaoks! 

eas-sisemin logod-valgel2x1 ver4 hkk leadereesti eu leader hor rgb small kultuurkapital small    ERK

Free business joomla templates