Tt-stuudio V lennu lõpuetendus
"Kaunitar nõiutud lossis"
17-20. aprill 2024 Kärdla Kultuurikeskuses

 

 

 

20200325 121858

tunniplaan

Kutsu meid esinema

Sa oled siin: PealehtUudisedEnneolematu tantsurõõm ja hea rüht!

Hiidlased Tallinna võimlemispeol

Eesti Spordiselts Kalev korraldas 5.juunil 2022.a. Pirita Spordikeskuses XXII Tallinna Võimlemispeo „Aeg unistada“, kus osales ka Tiina Tantsustuudio naisvõimlemisrühm "Liine" (edaspidi „Liine”) .'

20220605 175721

Võimlemispeo eesmärgiks oli tähistada lastekaitsepäeva, propageerida võimlemist laste ja noorte hulgas, peo pealavastajaks osutus sel korral Deelia Jõgi. Spordiselts Kalev on järginud printsiipi, et igal aastal lavastab pidu uus pealavastaja, kellel on võimalus moodustada oma loometiim. See tiim hakkas eduka võimlemispeo nimel tegutsema juba 2021.a. sügisel. Tallinna võimlemispidu võib seega pidada hoo- või hüppelauaks paljudele noortele staadioni- koreograafidele. Sellel aastal oli võimlemispeo külalisesinejaks National Danish Performance Team, kes külastas Eestit viimati 21.a. tagasi ning lõpetab nüüd oma aastase turnee Eestis ja Soomes. Taanlaste tiim koosnes paarikümnest mittevõistlevast eliitvõimlejast, kelle esinemine on nii publikule kui võimlemispeo osalejatele meeldejääv. Tiina Tantsustuudio looja, kunstiline juht ja koreograaf Tiina Kaev oli sellel peol ka lavastusgrupi liige, olles samal ajal mitmes rollid: 9.-12. klasside liigijuht ja kava autor ning daamid 1 assistent. (allikas: voimlemispid.ee)

„Liined” on suurtel tantsu- ja võimlemispidudel osalenud 2009. aastast, kui toimus XVIII tantsupidu Meri. Lisaks sellele on Tt- stuudio naisvõimlejad osalenud kaks  Soomes Spordiselts TUL pidustustel, 2014 Seinäjokil ja 2019 Helsingis. Nendel pidudel on Eesti võimlejad osalenud Eesti Spordiselts Kalevi egiidi all. Kokku on „Liinede” koosseisus erinevatel tantsu- ja võimlemispidudel osalenud 28 Hiiumaa naist ning kaks nendest, kes ka sel aastal olid võimlejate grupis, on võtnud osa kõikidest pidudest „Liinede” koosseisus. 2020.a. sügisel alustasime kavade harjutamist 2021.a. toimuma pidanud VI Eestimaa Võimlemispidu „Kingitus” jaoks. Erinevatel põhjustel me lõpuks loobusime, kuid pidu siiski toimus (väga piiratud vaatajate arvuga) ja seda oli võimalik vaadata otseülekandena televiisorist või hiljem järele vaadata. Rühmad, kes osalesid, said kindlasti ühe toreda elamuse ning kogemuse võrra rikkamaks. Mehed on Eestis võimlemisega tegelenud aastakümneid ja I Eesti mängudel, mis toimusid 1934. aastal, olid peo kavas eraldi etteasted: Harjutusi poeglastele ja Harjutusi meestele. Meeste osakaal on jäänud aga kurvastavalt väikeseks. Loodan, et tulevikus poiste ja meeste arv oluliselt suureneks. Nende etteasted on alati väga meeleolukad ja võimsad. Selle aasta võimlemispeol oli Maido Saar lavastanud meestele ja poistele oma kava „Läbi öise Tallinna”, mida tantsis umbes 80 poissi ja meest.

Mina olen „Liinede” naisvõimlejate grupis alates 2010.a., kui toimus võimlemispidu "Pidu läheb käima" ja kus „Liinesid” oli kokku staadionil 16. Järgmistel aastatel oleme osalenud 8- liikmelise koosseisuna. Nii mulle, kui ka enamusele võimlemisgrupi liikmetele on sobinud selline nö projektipõhine võimlemisega tegelemine. Grupp saab kokku siis, kui on olemas juba kava ehk koreograafia koos muusikaga ning kord nädalas leitakse ühiselt sobiva aeg kava harjutamiseks. See on tore aeg täis harjutamist ning üksteisega arvestamist, liigutuste sünkrooni saamist, aeg täis naeru, rõõmu ning harjutamise rasket tööd. Lõpuks on kava selge ning liigutused kehasse õpitud, muusika alates unustad kõik muu ning tegeled ainult õpitu parima versiooni välja tulemisega. Vastutus ning närvipinge sinu sees on nii suur ning võimlemine kui tegevus on sel hetkel ainus oluline asi, mis loeb ja korda läheb. Terve rühm pingutab selle nimel, et kogu kava õnnestuks ning välja tuleks esteetiliselt ilus ja nauditav esinemine. Ja kui kava on esitatud, saab pidu päeva lõpuks läbi ning siis on süda suurt rahulolu tunnet ja rõõmu ning pisaraid täis, sest see on elamus, mida vaid esineja kogeb. Pealtvaatajate aplaus on vaid kinnitus sellele, et kõik läks nii nagu lootsime ehk pidu õnnestus. Sel hetkel ununevad kõik korrad, millal tundsid, et kava on väga raske ning seda ei saa ilmselt kunagi selgeks. Jääb vaid suur rõõm ja rahulolu ning tänutunne, et oled saanud seda kõike ise kogeda. Suur tänu kaasvõimlejatele, juhendajale, pidude korraldajatele ning publikule, sest teieta poleks ma seda kogeda saanud!!!!

Merle Salusoo

Naisvõimlemisrühma „Liine” võimleja

vaata pilte siit!

 

EENeti logo      


 
SUSSID! SUSSID!
 
Oleme stuudios  edukalt propageerinud säästlikkuse printsiipi -  SUSSID TEISELE RINGILE. See on väga hästi vastu võetud. Kui Sul on kodus seismas väikeseks jäänud sussid, mida ise enam ei vaja, siis võid tuua need õpetaja Tiina sussikotti, sest kellelgi teisel võib neid vaja minna! Kui sul endal on susse vaja, siis küsi julgelt võimalust sussikotti piiluda, ehk on seal just midagi sinu jaoks! 

eas-sisemin logod-valgel2x1 ver4 hkk leadereesti eu leader hor rgb small kultuurkapital small    ERK

Free business joomla templates