Tt-stuudio V lennu lõpuetendus
"Kaunitar nõiutud lossis"
17-20. aprill 2024 Kärdla Kultuurikeskuses

 

 

 

20200325 121858

tunniplaan

Kutsu meid esinema

Sa oled siin: PealehtUudisedAvalöök hooajale antud

Toimekas aastalõpp

Üks aastanumber on taas ajalooks saanud. Tiina Tantsustuudio jaoks algas selle aasta septembris juba 18.-nes403410209 186582467870150 6709891346840005013 n hooaeg, lükates tasapisi töösse kõik ettevalmistus-, põhi- ja täiskasvanute rühmad. Kui september, oktoober ja november olid oma kindlas töörütmis kulgevad kuud, kuhu sekka sattus mõni esinemine, siis detsember oli kui üks keeritorm. Algas see kohe pihta ühe eriti toimeka nädalalõpuga, kui 2. detsembril osalesid Tt-stuudio rühmad esmakordselt rahvusvahelisel festivalil GymnaFest. Selleks sõitsid Tt-stuudio IX ja VII rühm Paidesse, kus E-Piima Spordihallis toimus GymnaFesti eelvoor. Mõlemad rühmad olid võistlustules ühe tantsuga. Kuna sõit oli pikk, siis kulges terve päev kiires tempos, nii et ettevalmistusaeg vaibale minekuks kujunes samuti ootamatult väga lühikeseks, kuid tüdrukud said suurpäraselt hakkama ning preemiaks Tt-stuudio IX rühma edasipääs finaali tantsuga "Kelgusõit", mis toimub 13. jaanuaril Tartus. 

Sama päeva, 2. detsembri õhtul oodati Tt-stuudio V rühma esinema Haapsallu Hestia SPA hotelli Neolife jõulusündmusele. Selleks, et igale poole jõuda, väljus õpetaja Rohukülas bussist (tüdrukud sõitsid koju saatajtega) ja istus ümber autosse, mis Hiiumaalt suurte tüdrukutega mandrile tuli. Kontsertprogramm võeti publiku poolt soojalt vastu ja juba olimegi taas autodes, et sõita edasi Tallinnasse, kus 3. detsembril toimus Vene kultuurikeskuses rahvasvaheline tantsufestival Dance Express. Nii nagu GymnaFestil polnud meie rühmad ka sellel festivalil varem osalenud. Tt-stuudio V rühm astus lavale ühe eestiteemalise tantsuga, mis kandis pealkirja "Pesunaiste polka".

Samal ajal, kui üks rühm lõpetas esinemise Tallinnas, valmistus Tt-stuudio VI rühm juba Kärdlas oma etteasteks, sest kätte oli jõudnud I advent ja Kärdla keskväljakul süüdati kuusel jõulutuled. Kuna õpetajat polnud, siis tuli tüdrukutel endil olla tähelepanelik, et õigel ajal valmis olla. Tüdrukud esinesid värkselt selgeks saadud tantsuga "Vanaema mäng" (autor H-M Reimann) ja ühele tüdrukule oli see suisa päris esimene esinemine. Üks nädalavaehtus, neli esinemist neljas erinevas Eestimaa linna. Oli see vast toimekas nädalavahetus!

Järgmine esinemine ei andnud ennast kaua oodata, sest juba 8.-9. detsembril toimus traditsiooniline Käsitöölaat Kärdla Kultuurikeskuses, kus oleme stuudio rühmadega esinenud alates stuudio algusaastatest peale. Ka see aasta polnhud erand ja 8. detsembril astusid stuudio tantsijad lavale kahe erineva programmiga. 

13. detsembril tuli stuudio noorematele tantsijatele külla Minni Hiir. Kärdla Kultuurikeskuses toimus Kärdla ettevalmistusrühmade ja Tt-stuudio IX rühma jõulupidu, kuhu olid tantsijad oodatud koos oma kõige armsamatega. Jõulupeol said tantsulapsed näidata oma emmedele-issidele, õdedele-vendadele ja vanavanematele kõike seda, mida sügiskuudel tantsutunnis õpitud. Üllatusena oli Jõuluvana saatnud Minnile korvitäie komme, mis jõulupeo lõpetuseks kõigile tantsijatele palju rõõmu valmistasid.

15. detsembril toimus Kärdla Kultuurikeskuses koduste laste jõulupidu, kuhu ka stuudio rühmad esinema oodatud olid. Seekord rõõmustasid osavalla kõige väiksemaid Kärdla lasteaia I ettevalmistusrühm ja Tt-stuudio IX rühm. Lisaks meie tantsijatele olid esinemas ka õpetaja Rita Leplandi ja õpetaja Ulvi Tamm`e laululapsed.

17. detsembril olid jõulupeole oodatud Tt-stuudio vanemad põhirühmad. See oli pidu nendele endale, kus lapsevanemate abiga oli kaetud rikkalik pidulaud ja toredat silmailu pakkus tantsuseltskond PÕKA Anu Tammearu juhendamisel. Nagu igale jõulupeole kohane, külastas meid ka jõulumees, kellel igale ühele väike kinditus kotis pedus oli. Selleks, et pakki välja lunastada, olid tüdrukud ettevalmistanud väikese etteaste, kas siis üksi, sõpradega või siis terve rühmaga koos. 

Nüüd võis aastale joone alla tõmmata ja väikesele teenitud puhkusele minna, sest uus aasta pole ju kaugel ja uued tegemised ootavad. Juba 13. jaanuaril tuleb sõita Tartusse GymnaFesti finaali ja 3. veebruaril peab valmis olema festivali "Koolitants 2024" maakindlikus vooruks, mis sel aastal toimub taas Hiiumaal Kärdlas.

Vaata pilte siit ja siit ja siit ja siit!

EENeti logo      


 
SUSSID! SUSSID!
 
Oleme stuudios  edukalt propageerinud säästlikkuse printsiipi -  SUSSID TEISELE RINGILE. See on väga hästi vastu võetud. Kui Sul on kodus seismas väikeseks jäänud sussid, mida ise enam ei vaja, siis võid tuua need õpetaja Tiina sussikotti, sest kellelgi teisel võib neid vaja minna! Kui sul endal on susse vaja, siis küsi julgelt võimalust sussikotti piiluda, ehk on seal just midagi sinu jaoks! 

eas-sisemin logod-valgel2x1 ver4 hkk leadereesti eu leader hor rgb small kultuurkapital small    ERK

Free business joomla templates