HEAD SUVEVAHEAEGA, KOHTUME SÜGISEL!

20200325 121858

tunniplaan

Kutsu meid esinema

Sa oled siin: PealehtUudisedTantsupidu ja palju muud

Tantsupidu ja palju muud

 

Tt-stuudio XIV hooaja lõpp oli tempokas. Kui emadepäeva kontsert mai kuus peetud sai, siis oleks võinud ju hooajale joone alla tõmmata, aga kus sa sellega. Puhkama said jääda ainult kõige nooremad põhirühmad ja ettevalmistusrühmad. Suurematel tuli veel omajagu tööd teha, sest ees ootasid mitmed esinemised ja ettevõtmised.

XX Tallinna võimlemispidu

31. mail pakkisid oma kohvrid Tt-stuudio V rühma tüdrukud, sest ees ootas 3 päeva Tallinnas. Osalesime XX Tallinna võimlemispeol „Maailma aeg”. Kontsert toimus 2. juunil Tallinna Velotrekil. Kuna peol tulid esitamisele ka tantsupeoks õpitud kavad „Rabahaldjas” ja „Must madu”, siis oli see tore võimalus väike eelproov tantsupeoks ära teha. Lisaks oli see hea võimalus ka neile, kes sel korral tantsupeo tihedas konkurentsis suurelt peolt koju jääma pidid, et kogu suur töö ja vaev poleks tundunud asjata.

Tule tulemine-olemine-minemine

Tallinnast tagasi kodus, ootas ees kohe huvitav päev. 4. juuni oli Hiiumaal ekskursioonitamas XX tantsupeo „Minu arm” tuli. Tegevusse olid kaasatud kõik rühmad, kes tantsupeokarusselli kaasa tegid. Nii olid Tt-stuudio rühmad (III, IV, V ja naisvõimlemisrühm „Liine”) kell 15:15 täies ehtes ootel Kärdla linnapargis, et kahe tantsuga tuld tervitada.

Õhtul, kell 20:30 algas tantsijate pidu Orjaku sadamas, kus kõik tantsijad üheskoos ühe ilusa peo maha pidasid ja koos päikesloojanguga tantsupeo tule purjelaevaga „Hiiu Ingel” Läänemaa poole teele saatsid. Peol kanti ette kõik need tantsunumbrid, mida hiidlased tantsupeoks olid selgeks õppinud ja natuke rohkemgi.

TUL-100 Helsingis

Samal aastal, kui meil Eestis toimub üldtantsupidu, tähistab Soome Sprodiselts TUL oma viie või nulliga lõppevat sünnipäeva ja juba mitu pidu on sinna oodatud ka võimlejad Eestist oma tantsupeo masskavadega. Sel aastal oodati naisvõimlejaid kavaga „Rukkirääk”. Naisvõimlemisrühm „Liine” haaras võimalusest rõõmuga kinni ja nii sõitsime 14. juuni varahommikul Tallinna sadamasse, kus liitusime Eesti esindusega, kuhu kuulus üle 100 naisvõimleja. Pidu toimus Helsingi jäähallis, kus toimus ka osalejate lõunane toitlustamine. Peale lõunasööki läksime oma hostelisse, mis asus kesklinnas, et veidi puhata ja olla valmis hilisõhtuseks trenniks, mis algas kell 22:00 ja kestis südaööni. Peale proovi kohe trammiga kiirelt „koju”, sest hommikul kell 8:00 pidime taas platsil olema. Meie proov tehtud, algas ühisproov ja lõpuks kell 17:00 suur massvõimlemispidu, kus oli kokku pea 2500 harrastusvõimlejat üle Soome, kelle vanus oli alates beebidest kuni kõrge eani välja. Lisaks veel meie, eestlased.

Viimane päev Helsingis möödus linnas jalutades ja poodides ringi vaadates. Peale keskööd olime kodus tagasi koos toredate uute elamuste ja emotsioonidega.

XX tantsupidu „Minu arm”

Tiina Tantsustuudiost sõitis 30. juunil Tallinna 4 rühma võimlejaid: Tt-stuudio III, IV, V rühma 8 neidu ja naisvõimlemisrühm „Liine”, kokku 32 võimlejat. „Koduks” sai peo ajaks Tallinna Pae gümnaasium ja minu, õpetaja Tiina käest võtsid juhtohjad enda kätte tublid saatjad ja rühmavanemad, kuna minul olid kohustused kunstilises toimkonnas võimlemise liigijuhi assistendina ja oma rühmadega koos elada ei saanud. Kohtusime iga päev staadionil, kus sai hetkeks ka muljeid jagada ja end tüdrukute/naiste toimetustega kurssi viia.

Platsil said rühmad väga ilusti hakkama, kuna kodus olime suure töö ära teinud ja lisaks sellele, oli kõigil (peale ühe tüdruku) juba suure platsi kogemus olemas, mis on suureks abiks. Ilmataat rõõmustas pidulisi terve nädala ja see väike sahmakas vihma, mis ühes proovis ja ühel kontserdil veidi kastis, ei mõjutanud peotuju ja koju sõideti väsinuna kuid õnnelikuna.

Rõõm, et meid oodatakse

Lisaks mahtus nende suuremate ettevõtmiste vahele veel hulganisti esinemisi kodusaarel: Kärdla Põhikooli ja Hiiumaa Gümnaasiumi aktused, Lastefestival, haridusministri Hiiumaa visiidil, rahvusvahelisel seminaril, Hellamaa jaanituli, Represseeritute pidu Kärdlas jne.

Mõni neist oli juba pikalt ette teada, aga oli ka kutseid, mis tulid äkki kuskilt ja millele vajasid kiiret reageerimist. Harjutame terve aasta usinalt trennisaalis, siis oleme esinemiskutsete üle ainult rõõmsad, kui saame õpitut näidata ja oma tantsudega rõõmustada nii kohalikku publikut, kui saare külalisi.

Nüüd on aeg puhata ja uueks hooajaks energiat koguda!

Tt-stuudio soovib kõigile ilusat suve jätku ja kohtumiseni sügisel!

Tiina Kaev

Tt-stuudio õpetaja

Pilte vaata siit ja siit!

EENeti logo  KÜSK logo    Hasartmängumaksu Nõukogu logo


 
SUSSID! SUSSID!
 
Oleme stuudios  edukalt propageerinud säästlikkuse printsiipi -  SUSSID TEISELE RINGILE. See on väga hästi vastu võetud. Kui Sul on kodus seismas väikeseks jäänud sussid, mida ise enam ei vaja, siis võid tuua need õpetaja Tiina sussikotti, sest kellelgi teisel võib neid vaja minna! Kui sul endal on susse vaja, siis küsi julgelt võimalust sussikotti piiluda, ehk on seal just midagi sinu jaoks! 

mtu

PALJU ÕNNE
SUVE
SÜNNIPÄEVALASTELE!

JUUNI
3 Anette Lillemäe
8 Maria Eller
10 Kreete Pilv
24 Lotta Vals
24 Miia Üksik
26 Helga Kaibald
27 Loore Pruul

JUULI
3 Carolin Pill
7 Jete Loora Teeäär
10 Liis Mändmets
13 Maarion Eestleol
24 Susanna Lota Juursalu

AUGUST
3 Lisann Tootmaa
11 Piia Lees
16 Delis Sinilaid
26 Viktooria Vesingi

 
 
 
 
 
 

eas-sisemin logod-valgel2x1 ver4 hkk leadereesti eu leader hor rgb small kultuurkapital small  

Free business joomla templates